חדשות טכנולוגיה

מכשיר סרפס חדש ומציאות מדומה: המוצרים החדשים של מיקרוסופט

לקראת עונת החגים האמריקאית עורכת מיקרוסופט מפגש עיתונאים בו היא צפויה להציג שורה של מוצרים חדשים. ההערכות מדברות על מכשיר חדש בסדרת סרפס, קסדת מציאות מדומה ומתחרה לאלקסה של אמזון

הראל עילם 11:3225.10.16

מיקרוסופט צפויה לערוך מחר (ד') מפגש עיתונאים, בו היא ככל הנראה תכריז על שורה של מוצרים חדשים לקראת פתיחת עונת החגים האמריקאית. בין המוצרים הצפויים להיחשף גם מתחרה לאלקסה של אמזון וטאבלט חדש בסדרת סרפס. האירוע ייערך בשעה 17:00 שעון ישראל בניו יורק.

 

לפני שנה השיקה מיקרוסופט את הסרפס פרו 4 יחד עם המחשב הנייד הראשון פרי פיתוחה, הסרפס בוק. שני המכשירים נחשבים להצלחה מסחרית וזכו לביקורות משבחות – למרות ההיסטוריה הארוכה והמפותלת של סדרת הסרפס מאז שמיקרוסופט נכנסה לתחום החומרה לפני כארבע שנים. מנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלה, אמנם נסוג מהאסטרטגיה של קודמו שרצתה להפוך את מיקרוסופט ל"חברת חומרה ותוכנה", אבל מיקרוסופט מתכוונת להמשיך ולפעול בצורה אגרסיבית בתחום החומרה.

 

סרפס פרו 4. צפוי מכשיר חדש, אבל לא ברור איזה סרפס פרו 4. צפוי מכשיר חדש, אבל לא ברור איזה

 

השמועות עד כה נוגעות בעיקר למה שלא נראה באירוע – האנליסטים טוענים כי מיקרוסופט לא תציג השנה את סרפס פרו 5 או את הסרפס בוק 2, ובמקום זאת תעדיף לערוך להם אירוע נפרד בתחילת 2017. כמו כן, מיקרוסופט גם לא צפויה לחשוף את הסרפס פון, המכשיר המסתורי שהחליף את סדרת לומיה. מספר אנליסטים אף טוענים כי מיקרוסופט ויתרה לחלוטין על הסרפס פון וסגרה את הפרויקט בעקבות גל הפיטורים והצמצומים של חטיבת המובייל.

 

במקום זאת, ניתן להניח שמיקרוסופט תציג מוצר אחר בסדרת סרפס – או עדכון לסדרת הטאבלטים המוזלים של החברה (הסרפס 4). החברה לא עדכנה את הסדרה המוזלת מאז ההשקה של המכשיר האחרון במאי 2015, ולפי חלק מההערכות עצם העובדה שאינטל ביטלה את קו מוצרי המעבדים המוזלים שלה סתמה את הגולל גם על סדרת סרפס המוזלת. אבל יתכן שלמיקרוסופט יש פתרון מפתיע. בכמה דיווחים נטען שמיקרוסופט תציג את מחשב ה-All-in-One הראשון שלה, מתחרה למחשבי ה-iMac של אפל. שם הקוד של המחשב הזה הוא "קרדינל" והוא צפוי לכלול מספר דגמים על מסך מגע בגודל של 21 עד 27 אינץ'.

 

הולולנס. מחכים לסקורפיו הולולנס. מחכים לסקורפיו

 

הערכות אחרות מדברות על השקה של גרסה מסחרית להולולנס או מוצר אחר שקשור לפלטפורמת ווינדוס הולוגרפיק. יתכן שמיקרוסופט תנצל את האירוע כדי לחשוף פרטים נוספים על סקורפיו, הקונסולה החדשה שלה שצפויה לצאת בשנה הבאה ולהוות את דריסת הרגל של החברה בתחום המציאות המדומה – מיקרוסופט עשויה להציג גם קסדה ייעודית לסקורפיו שתתחרה בפלייסטיישן VR.

 

לקינוח, מיקרוסופט צפויה להציג פיתוחים חדשים למערכת ההפעלה ווינדוס 10 ותשלב אותה עם מכשיר שיביא את קורטנה לעולם הבית החכם – בדומה ל-

Echo של אמזון, שמשתמש באלקסה, או Home של גוגל.

 

סאטיה נאדלה. מיקרוסופט פספסה את המובייל סאטיה נאדלה. מיקרוסופט פספסה את המובייל צילום: בלומברג

 

במקביל התראיין מנכ"ל החברה, סאטיה נאדלה, ל"וול סטריט ג'ורנל" ואמר שהוא מעוניין להפוך את מיקרוסופט לחברה שלומדת ומשתפרת כל הזמן, בניגוד לחברה ש"יודעת הכל" לדבריו. הוא רמז בראיון לגבי כמה חלק מהמוצרים שאנו צפויים לראות באירוע, כשאמר שמוצרי "מציאות מעורבבת" הם "המחשב האולטימטיבי". "שדה הראיה שלך הופך להיות מסך אינסופי בגודלו" הוא הסביר. "אתה רואה את העולם ואת העולם הווירטואלי".

 

"אנחנו חייבים ללמוד איך להוסיף ערך ייחודי לכל מוצר שלך ואיך להצליח בקטגוריה הבאה הגדולה". "המטרה שלנו היא להמציא את המחשבים הבאים ואת המחשוב הבא", הוסיף נאדלה והגדיר זאת כאתגר הכי גדול של החברה, במיוחד לאור הכישלון שלה בקטגוריה הגדולה הקודמת. "אין שאלה לגבי כך שפספסנו את המובייל" הוא מודה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x