$
חדשות טכנולוגיה

הוכרזה עסקת השנה בארה"ב: AT&T תרכוש את טיים וורנר ב-85.4 מיליארד דולר

העסקה, שתיצור ענקית תקשורת חדשה, מעניקה לטיים וורנר שווי של 107.5 דולר למניה - גבוה ב-20% ממחיר הסגירה שלשום; AT&T הקדימה לפרסם את דו"חותיה בעקבות העסקה, ומהם עולה כי העלייה במכירות ברבעון השלישי נמוכה מהצפי; טראמפ: העסקה היא "הרס הדמוקרטיה" - אם אבחר, אמנע אותה

שירות כלכליסט 07:4323.10.16

זמן קצר אחרי ההכרזה על עסקת הענק בארה"ב, במסגרתה תרכוש ספקית התקשורת AT&T את חברת המדיה טיים וורנר ב-85.4 מיליארד דולר, פרסמה החברה הלילה (א') את דו"חותיה לרבעון השלישי: לפי הדו"חות, מכירותיה של AT&T אמנם עלו ב-4.6% ל-40.8 מיליארד דולר, אך מדובר בנתון הנמוך מתחזיות האנליסטים שעמדו על 41.2 מיליארד דולר. עם זאת, מספר הלקוחות בשירות הסלולרי שלה עלה ב-212 אלף לעומת צפי ל-210 אלף. החברה הייתה אמורה לפרסם את דו"חותיה ביום שלישי, אך הקדימה ופרסמה אותם כשעה לאחר ההכרזה הרשמית על רכישת טיים וורנר.

 

 

 

דיווחים על העסקה המתוכננת פורסמו בימים האחרונים. מפרטי ההכרזה הרשמית של חברת AT&T שנמסרו אתמול עולה כאמור כי היא מתכוונת לרכוש את טיים וורנר תמורת 85.4 מיליארד דולר בעסקה שתיצור ענקית תקשורת שבבעלותה נתח משמעותי משוק הסרטים והטלוויזיה בארה"ב. העסקה, שעוד אמורה לעבור אישורים רגולטוריים, מעניקה לטיים וורנר שווי של 107.5 דולר למניה, כך מסרו החברות, ומדובר במחיר הגבוה ב-20% משער הסגירה במסחר שלשום. בעלי המניות של טיים וורנר צפויים לקבל 53.75 דולר למניה במזומן וסכום זהה במניות של AT&T.

 

משלימות זו את זו

 

יו"ר ומנכ"ל AT&T, רנדל סטיבנסון, אמר שהעסקה מגשימה את חזונו להפוך את החברה לספקית תוכן מובילה ומסר בהצהרה ש"מדובר בשידוך מוסלם בין שתי חברות עם יתרונות שמשלימים זה את זה, ושיכולות ליצור גישה חדשה לגמרי לדרך שבו תעשיית התקשורת עובדת". בשיחת וידיאו שערך סטיבנסון עם עיתונאים ואנליסטים הוא הביע ביטחון בכך שהרגולטורים בארה"ב ייתנו לעסקה את כל האישורים הנדרשים, וטען שאין כל חפיפה בין עסקיה של AT&T לאלו של טיים וורנר. לדבריו, "לא מדובר בעסקה אופקית, אלא במיזוג אנכי. קשה למצוא דוגמאות לעסקאות מהסוג הזה שהרגולטור פסל".

 

אם בכל זאת תיפסל העסקה תשלם AT&T לטיים וורנר פיצוי של 500 מיליון דולר, בשעה שטיים וורנר התחייבה לשלם ל-AT&T פיצוי של 1.7 מיליארד דולר אם תחליט לבטל את העסקה ולחתום עם חברה אחרת.

 

 

 

סטיבנסון ומנכ"ל טיים וורנר ג'ף ביוקס סיפרו כי המשא ומתן בין שתי החברות החל כבר באוגוסט. ביוקס הוסיף עוד כי הוא ימשיך לנהל את החברה, לפחות עד שיתקבל אישור לביצועה מהרגולטור. לדבריו, העסקה הייתה הכרחית עבור טיים וורנר לנוכח השינויים בהתנהגות הצרכנים ובטכנולוגיה. "המיזוג ייצור יותר גמישות בחבילות המנויים שנמכור ויותר חדשנות בפרסום", הוא אמר.

 

מאלכסנדר גרהאם בל ל"משחקי הכס"

 

רכישת טיים וורנר תעניק ל-AT&T מגוון רשתות טלוויזיה, בהן HBO, ערוץ הסרטים המצוירים Cartoon Network ורשת החדשות CNN, אותן תוכל להציע למיליוני המנויים הקיימים לשירותי האינטרנט שלה. AT&T כבר נחשבת לחברת ערוצי הטלוויזיה בתשלום הגדולה בארה"ב הודות לרכישתה בשנה שעברה את DirecTV ב-48.5 מיליארד דולר.

 

העסקה תהפוך AT&T, שאותה הקים ממציא הטלפון אלכסנדר גראהם בל, לבעלת הזכויות לסדרות עטורות פרסים דוגמת "ויפ" ו"משחקי הכס" ולסרטים מצליחים כמו סדרת הארי פוטר. היא תהפוך גם לבעלת הזכויות של גיבורי העל של חברת DC קומיקס כמו וונדרוומן, סופרמן ובאטמן.

 

 

הנכס החדש - "משחקי הכס" הנכס החדש - "משחקי הכס" צילום: HBO

 

פרט לעלייה בהכנסות שדווחה הלילה, הרווח הנקי של AT&T הגיע ברבעון השלישי ל-3.3 מיליארד דולר, עלייה של 11.2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

טראמפ: "הרס הדמוקרטיה"

 

בתוך כך הצהיר המועמד הריפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונאלד טראמפ, שאם ייבחר לתפקיד הוא לא יאשר את המיזוג הענק. "עסקאות כאלה הורסות את הדמוקרטיה", אמר טראמפ בעצרת בחירות בגטיסברג אתמול, בה הציג את חזון מאה הימים הראשונים שלו.

 

 

 

טראמפ אמר גם שיפרק את המיזוג בין קומקאסט ו-NBC יוניברסל.

 

הסנאטור הדמוקרטי אל פרנקן ממינסוטה אמר שהעסקה "מדליקה כמה נורות אדומות". פרנקן, שהיה בעברו קומיקאי וכוכב טלוויזיה, אמר שהוא "סקפטי לגבי מיזוגים בענף התקשורת מכיוון שעבור הצרכן הם באים לידי ביטוי בעליית מחירים, צמצום אפשרויות הבחירה ושירות גרוע יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x