$
חדשות טכנולוגיה

אחד המרוויחים הגדולים מרכישת טיים וורנר: הישראלי-אמריקאי אביב נבו

בעל המניות הפרטי הגדול ביותר בטיים וורנר הוא אביב נבו המחזיק באזרחות כפולה - ישראלית ואמריקאית. הוא עלה מרומניה, גדל בתל אביב ועבר לארה"ב. בדרך הספיק להשקיע במיקרוסופט ואי ביי וכמעט התחתן עם כוכבת "נמר דרקון"

שירות כלכליסט 22:2022.10.16
אחד המרוויחים הגדולים מעסקת השנה, שבמסגרתה תירכש טיים וורנר בידי AT&T  ב-80 מיליארד דולר הוא הישראלי-אמריקאי, אביב נבו, אשר הניו יורק טיימס תיאר בעבר כבעל המניות הפרטי הגדול ביותר בקבוצת טיים וורנר.

 

נבו, בן 51, מחזיק באזרחות כפולה – ישראלית ואמריקאית. הוא עלה בילדותו עם הוריו מרומניה, גדל בתל אביב ועבר לארה"ב שם הקים קרן השקעות פרטית בשם investments NV. נבו השקיע את כספו בחברות טכנולוגיה ותקשורת והוא בעל חבילות מניות גדולות במיקרוסופט, אי-ביי, גולדמן זאקס וטיים וורנר. על פי כתבת פרופיל שערך עליו הניו יורק טיימס ב-2008 היה נבו אז בעל המניות הפרטי הגדול ביותר בקבוצת טיים וורנר.

 

מרכז טיים וורנר ניו יורק מרכז טיים וורנר ניו יורק

 

על פי התחקיר שערך עליו הניו יורק טיימס, נבו החל את פעילות ההשקעות שלו בארה"ב בשנות ה-80, לאחר שקיבל מאמו המנוחה ירושה שנאמדה ב-10 מיליון דולר, שמקורם בחברת כימיקלים שהיתה בבעלות אביו.

 

נבו, השומר באדיקות על פרטיותו, התגאה כי עד לשנת 2006 שמו לא הופיע כלל בגוגל, ועל פי דיווחי התקשורת האמריקאית הוא מעסיק חברת יחסי ציבור שכל תפקידה הוא להרחיק את שמו מן התקשורת. נבו התפרסם בניגוד לרצונו דווקא בטורי הרכילות של הוליווד, כאשר התארס ב-2008 עם השחקנית הסינית המפורסמת, זאנג זי-יי, כוכבת "נמר דרקון" ו"זיכרונותיה של גיישה". השניים דחו את חתונתם וב-2010 נפרדו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x