$
חדשות טכנולוגיה

הקרב על ניו יורק: המושל אישר הגבלת ההשכרה, Airbnb פנתה לביהמ"ש

מושל ניו יורק אישר חוק שלפיו ניתן יהיה להטיל קנס של עד 7,500 דולר על מי שישכירו דירות לתקופה של פחות מ-30 יום. Airbnb פנתה לביהמ"ש, בטענה כי החוק החדש מנוגד לחוקה

שירות כלכליסט 15:3022.10.16
חברת שיתופי הדירות Airbnb הגישה לבית משפט פדרלי תביעה נגד מדינת ניו יורק. התביעה הוגשה אמש, שעות ספורות לאחר שמושל המדינה אנדרו קואמו אישר חוק שיטיל קנסות על דיירים המשכירים דירות לטווח קצר.

 

על פי החוק החדש, הקנס שיוטל על מי שמפרסם להשכרה דירה בבניין למשך פחות מ-30 יום יכול להגיע ל-7,500 דולר לעבריינים חוזרים. ההחלטה הזו מאיימת על הפעילות של Airbnb בשוק השכירות הגדול ביותר בארה"ב. החוק גורס כי מותר להשכיר חדר בדירה או בבית כל עוד המשכירים נמצאים שם באותה עת. בעקבות זאת ב- Airbnb מבקשים מבית המשפט לקבוע כי החוק מנוגד לחוקה, ולאסור על המדינה והעיר לאכוף אותו.

 

הפגנה נגד Airbnb בניו יורק הפגנה נגד Airbnb בניו יורק צילום: אי פי איי

לפי התביעה, החוק מפר את חופש הביטוי של החברה בקידום העסקים שלה, סותר חוקים אחרים שמטרתם לסייע לחברות אינטרנט ואינו מפרט האם הוא חל על החברה או על הלקוחות שלה. "החוק מעורר את התפיסה השגויה שהפעילות עצמה של Airbnb אינה חוקית", נכתב עוד. "התפיסה הזו תוביל לפגיעה במוניטין שתגרום לנזק בלתי הפיך לחברה".

ליז קרוגר, המחוקקת הניו יורקית שיזמה את החוק, מסרה בהצהרה כי אישורו הוא "ניצחון גדול לתושבי העיר הפשוטים על פני האינטרסים של תאגיד בשווי 30 מיליארד דולר".

 

לטענתה, החברה עודדה פעילות לא חוקית על ידי כך שהורידה דירות משוק השכירות ותרמה למשבר הדיור בר השגה בעיר. אולם מנגד, ב- Airbnb מתעקשים כי המחוקקים מתעלמים מרצון הבוחרים שלהם. "המחוקקים באולבני העדיפו את תעשיית המלונות והתעלמו מקולם של עשרות אלפי תושבי ניו יורק", אמר בתגובה דובר החברה פיטר שוטנפלס.

מוקדם יותר השבוע ביצעה החברה ניסיון של הרגע האחרון למנוע את החוק והודיעה כי תאסור על משתמשים בניו יורק להשכיר יותר מדירה אחת באמצעות השירות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x