$
חדשות טכנולוגיה

Airbnb נכנעת ללחץ ומשנה מדיניות: תדווח על משכירים שמציעים יותר מדירה אחת

בתגובה להצעת חוק בניו יורק הביעה איירבינבי נכונות ליצור רישום של משכירי דירות במדינה שיקל על הרשויות שם לאכוף את חוקי הדיור ויאפשר לבעלי דירות לקבל חלק מההכנסות ששוכרים לטווח ארוך מייצרים באמצעות השירות

עומר כביר 11:5520.10.16

איירבנב (Airbnb) נכנעת ללחץ מצד מחוקקים ולוביסטים, ותאסור על משתמשים בניו יורק להשכיר יותר מדירה אחת באמצעות השירות. בנוסף, הביעה החברה נכונות ליצור רישום של מארחים, שיקל על העיר לאכוף את חוקי הדיור ולנקוט בצעדים נוספים כדי להתמודד עם משכירים בעיתיים ולאפשר לבעלי דירות לקבל חלק מההכנסות ששוכרים לטווח ארוך מייצרים באמצעות השירות.

 

החברה מבצעת את השינויים הדרמטיים הללו כתגובת נגד למהלכים אחרונים מצד הרשויות בערים השונות. ביוני הצביעו מחוקקים בעד הצעת חוק שתטיל קנסות כבדים על כל מי שמשכיר דירה באיירבנב לפחות מ-30 יום (הצעת החוק נמצאת כעת על שולחנו של מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, שיכול להטיל עליה וטו).

 

מייסדי airbnb מימין: ג'ואי ג'בייה, בריאן צ'סקי ונייתן בלצ'ארקזיק מייסדי airbnb מימין: ג'ואי ג'בייה, בריאן צ'סקי ונייתן בלצ'ארקזיק צילום: Airbnb

 

המהלך העדכני של החברה הוא ניסיון לבלום את אישור הצעת החוק, וכן למנוע העלאת הצעות אחרות שעלולות לפגוע בפעילותה. בנוסף לאיסור על השכרת יותר מדירה אחת ולרישום המשכירים, מתעדת איירבינבי לפתוח מוקד טלפוני שיאפשר לשכנים להתלונן על דירות בעייתיות. החברה תומכת גם במדיניות "שלוש פסילות", שלפיה ייאסר על מארח להשכיר דירה לטווח קצר במקרה של הפרות חוזרות ונשנות של כללי החברה.

 

בנוסף, בעלי בתים, שמשכירים דירות לשוכרים לטווח ארוך, שבתורם משכירים דירות אלו באיירבינבי, יוכלו לקבוע כללים ברורים להשכרת דירות לטווח קצר וכן לקבל חלק מההכנסות שמקבל המארח בשירות. כן מתעדת איירבינבי לאסוף מסים שונים ישירות מהמארחים ולהעביר אותם לרשויות – מהלך שהחברה כבר מיישמת בכמה ערים בעולם.

 

"עשרות אלפי ניו יורקרים הופכים את ההוצאה הגדולה ביותר שלהם – הבית שלהם – לנכס", אמר מנהל המדיניות הציבורית של איירבנב, כריס ליהאן, במאמר שפרסם ב"ניו יורק דיילי ניוז". "למרבה הצער, החוק הנוכחי במדינת ניו יורק לא מבדיל בין ניו יורקרים שמשכירים את הבית שלהם באופן ארעי, למפעילי מלונות לא-חוקיים שמוציאים דיור קבוע מהשוק.

 

"חמור מכך, ביוני, כחלק מעסקה אפלה, אישרו מחוקקים הצעת חוק שמחזקת גישה מיושנת ומאיימת בקנסות גבוהים על תושבים. יש דרך טובה יותר. אימוץ המדיניות הזו ייקדם שיתוף בתים אחראי, ויסייע לא רק לניו יורקרים לשלם חשבונות אלא גם יתמוך בעסקים קטנים בשכונות שנמצאות מחוץ לאזורי תיירות מסורתיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x