$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אפל זנחה את פיתוח המכונית האוטונומית

לפי בלומברג, ענקית הטכנולוגיה ערכה שינוי אסטרטגי שכלל פיטורים ועברה להתמקד בפיתוח תוכנת נהיגה אוטונומית. באפל סירבו להגיב

עומר כביר 16:3017.10.16

אפל צמצמה משמעותית את פרויקט פיתוח המכונית האוטונומית שלה, זנחה לעת עתה את התוכנית לפתח מכוניות משלה והעבירה את עיקר המיקוד של פעילותה בתחום לפיתוח תוכנת נהיגה אוטונומית - כך לפי דיווח של בלומברג.

 

בהנהגת הפרויקט, שפועל תחת שם הקוד הפנימי פרויקט טיטאן, סבורים שפיתוח מערכת נהיגה אוטונומית תספק לחברה גמישות שתאפשר לה לשתף פעולה עם יצרניות רכב קיימות, או לחזור לפיתוח רכב משלה בעתיד.

 

לדברי מקורות, בעקבות שינוי המיקוד עזבו בחודשים האחרונים מאות עובדים מקרב אלף אנשי הפרויקט. חלקם פוטרו, אחרים פרשו מרצונם ונוספים עברו לעבודה במחלקות אחרות בחברה. עם זאת, מספר העובדים בפרויקט לא השתנה משמעותית, שכן אפל שכרה עובדים חדשים שיוכלו לקדם את כיוון הפעילות החדש.

 

בנוסף, הנהלת החברה הציבה לאנשי הפרויקט דד-ליין: להוכיח עד סוף השנה הבאה את ההיתכנות של פיתוח מערכת נהיגה אוטונומית. במועד זה תתקבל החלטה סופית לגבי עתיד הפרויקט וכיוונו. באפל סירבו להגיב לדיווח.

מנכ"ל אפל טים קוק מנכ"ל אפל טים קוק צילום מסך: מתוך אתר אפל

 

השינוי האסטרטגי הגיע לאחר חודשים של חילוקי דעות בקרב בכירי החברה, חילופי הנהגה וקשיים במערך האספקה. בתחילת ספטמבר דווח שאפל שוקלת את האסטרטגיה שלה בתחום ושהחברה כבר פיטרה עשרות עובדים. זאת, לאחר שביולי מינה המנכ"ל, טים קוק, את אחד המנהלים המוערכים באפל, בוב מנספילד להוביל את הפרויקט. מנספילד, כך לפי דיווחים, הוא זה שדחף להתמקדות בפיתוח תוכנה.

 

בתחילת הקיץ, היה זה מנספילד שהודיע לעובדי הפרויקט על השינוי האסטרטגי. בחודשים שחלפו מאז החלו מהנדסים לעזוב את הפרויקט, בין השאר על רקע ספקות שמוצר של אפל בתחום הרכב יגיע אי פעם לשוק. אחרים פוטרו בשני סבבים, הראשון באוגוסט והשני בספטמבר.

 

בין העובדים שעזבו נמנו 120 מפתחי תוכנה שעסקו בפיתוח מערכת הפעלה למכונית וכמה מאות מהנדסי חומרה שעבדו על חלקים שונים של הרכב כמו השלדה. מפתחי התוכנה שנותרו בפרויקט עוסקים בתחומים כמו תוכנה אוטונומית, חיישנים ויזואליים וסימולטורים לבדיקת הפלטפורמה.

 

אפל היא לא ענקית הטכנולוגיה היחידה שסובלת מבעיות בתחום. לפני כחודש דיווחה בלומברג שגם פרויקט המכונית האוטונומית של גוגל, שנחשבת לאחת החברות הוותיקות בתחום, נתקל בקשיים משמעותיים ומתקדם באיטיות רבה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x