$
חדשות טכנולוגיה

בעקבות ביטול הגלקסי נוט 7: סמסונג חותכת את תחזית הרווח שלה בשליש

ענקית הטכנולוגיה, שהחליטה אתמול באופן סופי על ביטול ייצורו של הסמארטפון המתלקח, דיווחה היום למשקיעים על המשמעויות הכספיות של המהלך. הרווח התפעולי ייחתך ברבעון השלישי ב-2.3 מיליארד דולר - ונראה כי זו היא רק ההתחלה

שירות כלכליסט 18:5312.10.16

ההודעה הדרמטית על הפסקתו המוחלטת של ייצור הגלקסי נוט 7 של סמסונג נותנת את אותותיה בתוצאות הכספיות של ענקית הטכנולוגיה: היום הודיעה סמסונג כי היא בעקבות האירועים האחרונים היא נאלצת לחתוך את תחזית הרווח שלה לרבעון השלישי בשליש.

 סמסונג צופה כי הרווח התפעולי שלה יעמוד ברבעון השלישי על 4.6 מיליארד דולר בלבד, זאת לעומת צפי קודם לרווח של 6.9 מיליארד דולר. החברה צופה גם פגיעה קשה במכירות שיירדו בעקבות האירועים מ-43.7 מיליארד דולר ל-41.9 מיליארד דולר.

 

אירוע ההשקה של גלקסי נוט 7 על ידי סמסונג. משהו שהם היו מעדיפים לשכוח אירוע ההשקה של גלקסי נוט 7 על ידי סמסונג. משהו שהם היו מעדיפים לשכוח צילום: עומר כביר

 

אבל ככל הנראה זוהי רק ההתחלה. אנליסטים צופים כי הפסקת ייצור המכשיר תגרום לסמסונג להפסדים ניכרים נוספים. פירמת האנליסטים Nomura Securities למשל חוזה כי ההחלטה תעלה לסמסונג 9.5 מיליארד דולר במכירות ו-5.1 מיליארד דולר ברווח התפעולי עד סוף 2017.

 

נוסף על כך, קשה להתעלם מהנזק העצום שנגרם למוניטין של סמסונג בעקבות הכישלון בפרויקט הגלקסי נוט 7. על רקע זה, עלולים הצרכנים שלא להביע אמון במכשירים אחרים של יצרנית הסמארטפונים הגדולה.

 

סמסונג עדיין מנסה להבין מה גרם לחלק מדגמי הנוט 7 להתלקח. היא ביצעה ריקול ל-2.5 מיליון מכשירים מוקדם יותר בחודש ספטמבר ותלתה את האשם בבטריה. לאחר מכן, סיפקה החברה ללקוחות מכשירים חלופיים, אולם גם חלק מאלה עלו בלהבות - מה שאילץ את החברה לבטל באופן מוחלט וסופי את ייצור הנוט 7.

 

מניית סמסונג צנחה בימים האחרונים ב-10%. כתוצאה מכך, נמחקו 20 מיליארד דולר משוויה של החברה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x