$
חדשות טכנולוגיה

סמסונג הודיעה רשמית: מפסיקה לחלוטין את הייצור של הגלקסי נוט 7

שעות ספורות לאחר שענקית הטכנולוגיה הדרום קוריאנית הנחתה את לקוחותיה לכבות לחלוטין את מכשירי הנוט 7 בעקבות מקרי ההתלקחות הרבים של הטלפון, היא הודיעה כי החליטה סופית לעצור את הייצור. מניית סמסונג צנחה היום באסיה ב-8%

שירות כלכליסט והגר רבט 13:0611.10.16

סמסונג הודיעה על עצירה מוחלטת של  ייצור מכשיר הגלקסי נוט 7, כך מדווח הניו יורק טיימס. במסמכים שהוגשו מוקדם יותר היום (ג') לרשות ני"ע בדרום קוריאה, הודיעה החברה כי קיבלה "החלטה סופית" לעצור את הייצור. פירוש הדבר שהחברה תפסיק לייצר ולשווק את מכשיר הסמארטפון. הבוקר הפסיקה החברה את מכירות המכשיר וקראה לצרכנים להפסיק כלל ולהשתמש בו כל עוד נמשכת החקירה שנועדה לגלות את הסיבות להתלקחות.  

מכשירי הגלקסי נוט 7 ספגו מכה קשה בעקבות הדיווחים הרבים על התחממות יתר והתלקחות, ככל הנראה כתוצאה מפגמים בייצור. בחודש שעבר נאלצה החברה להכריז על ריקול של 2.5 מיליון מכשירים. היא החליפה את המכשירים בגרסאות מתוקנות, אך בימים האחרונים נחשף כי גם המכשירים החדשים מתלקחים.  

סמסונג סמסונג צילום: samsung.com

 

מוקדם יותר היום פורסם כי החברה מפסיקה את מכירת המכשיר ברחבי העולם, ופועלת כדי לגלות את הגורם לדליקה. היא קראה לכל הספקיות והמפיצות ברחבי העולם להפסיק את המכירה והחלפת המכשירים בגרסאות המתוקנות, וביקשה מהצרכנים לכבות את המכשיר ולהפסיק את השימוש בו. הדיווח על הפסקת הייצור כליל התקבלה מספר שעות לאחר מכן.

 

בעקבות הדיווח ספגה סמסונג הפסד פיננסי ותדמיתי כבד. במסחר היום באסיה המשקיעים מחקו 14.7 טריליון וון (13.2 מיליארד דולר) משווי השוק של החברה, והמניה נפלה ב-8% לשפל של שבועיים.

 

סמסונג השיקה את המכשיר באוגוסט, והוא היה אמור לעזור לחברה להתחרות במכשיר האייפון החדש של אפל. בתחילה הוא זכה לביקורות חיוביות וכמות ההזמנות המוקדמות הייתה גבוהה מההיצע. אולם ימים ספורים לאחר ההשקה החלו להתפרסם דיווחים על מכשירים שעלו באש.

 

סמסונג מקווה שעל אף הבעיות היא תוכל למנוע מהלקוחות לעבור למכשירים מתחרים, כמו פיקסל XL שגוגל השיקה החודש ואמור להוות תחרות ישירה לגלקסי נוט 7, אולם האנליסטים מעריכים שתתקשה לעמוד בכך. "כתוצאה מהריקול הבעייתי לגלקסי נוט 7, סמסונג קרוב לוודאי שתפסיד יותר משתמשים לטובת מכשירי האנדרואיד האחרים מאשר אפל", מעריכים בחברת המחקר אדיסון אינווסטמנט.

 

ההודעה של סמסונג מגיעה לאחר שאתמול אסרו רשויות התעופה בארה"ב ובאוסטרליה על נוסעים להשתמש במכשירים או להטעין אותם במהלך טיסות, זאת לאחר שבשבוע שעבר תקלה במכשיר גרמה לפינוי של מטוס נוסעים בארה"ב.

 

הרשות להגנת הצרכן בארה"ב מסרה בתגובה כי סמסונג קיבלה את ההחלטה הנכונה. "אנשים לא אמורים לדאוג שמא הטלפון שלהם יפגע בהם, בבני משפחתם או בנכסים שלהם", מסר יו"ר הרשות אליוט קיי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x