$
הייטק והון סיכון

השקעות הון הסיכון בארה"ב ירדו ב-28% ברבעון האחרון

חברות סטארט-אפ גייסו 15 מיליארד דולר ברבעון שהסתיים בספטמבר, לעומת 21 מיליארד דולר אשתקד. הגיוס לקרנות חדשות בדרך לשיא שנתי

שירות כלכליסט 08:2410.10.16

השקעות הון הסיכון בארה"ב רשמו ירידה חדה ברבעון שבין יולי לספטמבר. לפי דו"ח של התאחדות הון הסיכון האמריקאית (NVCA), חברות סטארט־אפ בארה"ב גייסו ברבעון 15 מיליארד דולר, ירידה של 28.6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד שבו גייסו החברות 21 מיליארד דולר.

 

 

 

גיוסי הון סיכון רשמו ירידה משמעותית גם בהשוואה לרבעון הקודם של 2016, שבו הגיעו הגיוסים ל־22 מיליארד דולר.

 

אך הסימן המהותי יותר להאטה בשוק הון הסיכון האמריקאי הוא הירידה החדה במספר עסקאות המימון שנחתמו. ברבעון שבין יולי לספטמבר מספר החברות האמריקאיות שגייסו הון ממשקיעי הון סיכון הגיע ל־1,800, ירידה של 30% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. "נראה שלאחר שבשנים האחרונות גייסו חברות הסטארט־אפ בארה"ב כמות גדולה של הון, נוקטים המשקיעים בגישה ממוקדת יותר", נכתב בדו"ח. גיוסי ההון סיכון ברבעון הקודם השלימו ירידה של חמישה רבעונים רצופים, שלפי מחברי הדו"ח מצביעה על השקעות גדולות יותר של קרנות, אך במספר חברות מצומצם יותר. ב־NVCA מעריכים כי אם לא יהיו הפתעות, היקף השקעות הון הסיכון בארה"ב יגיע השנה ל־74 מיליארד דולר, מעט יותר מ־2014, אך עדיין פחות מהיקף השיא של גיוסי ההון בשנת 2015.

 

למרות ההאטה, לא חל שינוי במגמת גיוסי כספים לקרנות ההשקעה. ב־NVCA מעריכים כי 32.4 מיליארד דולר גויסו ל־201 קרנות חדשות השנה, מה שעשוי להפוך את 2016 לשנת שיא בגיוס כסף לקרנות חדשות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x