$
חדשות טכנולוגיה

7 בום: סמסונג ממשיכה להסתבך

מכשירי הנוט 7 החלופיים שהופצו בארה"ב עולים בלהבות והספקיות שם שוקלות לעצור את שיווקם. היצרנית הקוריאנית חשודה שניסתה להסתיר את אחת התקריות במהלכה נפגע הבעלים של המכשיר משאיפת עשן

עומר כביר 12:0809.10.16
סמסונג לא מצליחה לכבות את הלהבות שהצית משבר הסמארטפונים המתפוצצים. מספר מכשירי הגלקסי נוט 7 החלופיים שעלו בלהבות הגיע בסוף השבוע לשלושה, כאשר באחת התקריות בעלי המכשיר אף הגיע לבית החולים עם פגיעות כתוצאה משאיפת עשן. במקביל, דיווחים שלפיהם החברה הסתירה במתכוון את התקרית מעצימים את המשבר הקשה בתולדות החברה. ספקיות סלולר בארה"ב כבר שוקלות לעצור לחלוטין את שיווק המכשירים.

 

ענקית הטכנולוגיה הקוריאנית קיוותה בוודאי ששיאו של המשבר מאחוריה, אחרי שהחל הליך הריקול של המכשירים הפגומים והפצת מכשירים חלופיים. ואולם, דיווחים ראשוניים על התחממות יתר והתרוקנות מהירה של הסוללה במכשירים אלו העלו ספקות לגבי בטיחותם.

 

שלושה מכשירים חלופיים כבר עלו באש שלושה מכשירים חלופיים כבר עלו באש צילום: יוטיוב

 

הספקות הפכו לעובדות לאחר שאחד המכשירים החלופיים התלקח לפני ההמראה במטוס של חברת סאות'ווסט. ביום שיש נודע שמכשיר נוסף התלקח, הפעם בידיה של אבי זואיס, בת 13 ממינסוטה, שסיפרה לתחנת הטלוויזיה המקומית KSTP על "תחושת בעירה מוזרה" בעת שהחזיקה במכשיר. בתגובה לאתר The Verge אמרה סמסונג: "אנחנו מתייחסים לכל דיווח ברצינות ועושים כל שביכולתנו עבור בת ה-13 ומשפחתה. בטיחות הלקוחות היא העדיפות הגבוהה ביותר שלנו, ואנחנו חוקרים את הסוגיה".

 

מה שסמסונג לא סיפרה בתגובה שמסרה הוא שהמכשיר שהתלקח היה למעשה השלישי מבין המכשירים החלופיים שעלו באש. ביום שלישי, עוד לפני התקרית בטיסת סאות'ווסט, התעורר מייקל קלרינג מקנטקי כשחדר השינה שלו מלא עשן – תוצאה של התלקחות גלקסי נוט 7 חלופי, שקלרינג קיבל רק שבוע קודם לכן. "כל החדר היה מלא עשן וריח נורא", הוא אמר לתחנת הטלוויזיה WKYT. הסתכלתי על הטלפון והוא בער. מדובר במכשיר חלופי, חשבתי שהוא אמור להיות בטוח. הוא לא היה בטעינה, לא עשיתי אתו כלום. הוא פשוט ישב שם". מאוחר יותר, לאחר שחש ברע, פנה קלרינג לחדר המיון שם אובחן כסובל מברונכיטיס חמור, ייתכן כתוצאה משאיפת עשן.

 

קו דונג ז'ינג נשיא חטיבת המובייל של סמסונג. מחדלים חמורים וטיפול לקוי קו דונג ז'ינג נשיא חטיבת המובייל של סמסונג. מחדלים חמורים וטיפול לקוי צילום: איי אף פי

 

חמורה לא פחות היא העובדה שסמסונג ידעה על התקרית וייתכן שניסתה להסתיר אותה. לפי הדיווח של WKYT, קלרינג עדכן את החברה על ההתלקחות, שביקשה לקבל את המכשיר הפגום לרשותה. קלרינג סירב, אך החברה שילמה בעבור צילומי הרנטגן שלו. קלרינג הוסיף שהוא הרגיש שהחברה מנסה לסייע לו, עד שקיבל מנציג סמסונג הודעת SMS שנשלחה אליו בטעות. "בדיוק קיבלתי את זה", נכתב בה. "אני יכול לנסות להאט אותו אם אנחנו חושבים שזה ישנה משוה, או שניתן לו לעשות את מה שהוא מאיים לעשות ונראה אם הוא עושה את זה".

 

אם אכן ידעה סמסונג על התקרית החמורה ולא טיפלה בה כראוי, מדובר במחדל חמור מצדה של החברה, שעלול היה להעמיד אנשים בסכנת חיים. תקרית התלקחות המכשיר על המטוס היתה עלולה, בקלות, להיגמר בפגיעות (כמה פרשנים כבר תהו מה היה קורה לו בעלי המכשיר לא היה גבר לבן כי אם אדם בעל חזות מוסלמית או ממוצא אפרו-אמריקני, שמוציא מכיסו חפץ בוער ומשליך אותו במרכז המטוס).

 

בעקבות האירועים האחרונים הודיעו 4 ספקיות הסלולר הגדולות בארה"ב שיאפשרו ללקוחות שרכשו מכשירי גלקסי נוט 7 להחליף אותם בסמארטפונים מדגמים אחרים. בנוסף, לפי דיווח של בלומברג AT&T שוקלת לעצור לחלוטין את שיווק המכשירים. החברה צפויה לקבל החלטה סופית בנושא בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x