$
חדשות טכנולוגיה

"מאריסה מאייר מנסה לרוקן את צמרת יאהו מגברים"

כך טוען בכיר לשעבר בחברת האינטרנט בתביעה שהגיש נגדה בארה"ב. לטענתו, מנכ"לית יאהו מפטרת גברים מעמדות בכירות בחברה באופן מפלה ובלתי חוקי

שירות כלכליסט 16:3308.10.16

סקוט ארד, בכיר שפוטר מיאהו בשנה שעברה, הגיש תביעה נגד החברה שבה טען כי המנכ"לית מאריסה מאייר מנסה לרוקן את צמרת יאהו מעובדים גברים. לטענת האיש, מאייר נהגה "לחתוך" גברים מעמדות בכירות ולפטר אותם באופן בלתי חוקי. 

התובע, עורך בכיר לשעבר ביאהו, הגיש את תביעתו בבית משפט בצפון קרוליינה ביום שלישי. במסגרת התביעה, הוא טען כי יאהו הפרה זכויות אזרח פדרליות ודיני עבודה. ארד הצטרף ליאהו בשנת 2011, ולטענתו הביקורות שהיו על ביצועיו לאורך השנים היו חיוביות, והוא זכה לתשבוחות ובונוסים - זאת עד שמאייר הטמיעה בחברה מערכת מדידת ביצועים רבעונית (QPR) שגרמה לדירוג שלו לרדת באופן משמעותי. לדברי ארד, הדירוג מבוסס על מניפולציות שמפלות גברים והוא שרירותי לחלוטין - והונהג במקביל לשיטות מדידה אחרות ולא באופן בלעדי. לטענת העובד, מאז 2012 הפסיקה יאהו את עבודתם של יותר מ-50 גברים תוך התבססות על המערכת המפלה.

 

יאהו. "מתוך 16 עובדים 14 שקודמו על ידי סמנכ"לית השיווק היו נשים" יאהו. "מתוך 16 עובדים 14 שקודמו על ידי סמנכ"לית השיווק היו נשים" צילום: בלומברג

 

עוד נטען בתביעה כי סמנכ"לית השיווק לשעבר של יאהו קטי סביט "העסיקה בכוונה וקידמה נשים אך ורק בגלל מינן". התובע ציין כי 14 מתוך 16 העורכים הבכירים שהועסקו וקודמו על ידה היו נשים.

 

דוברת יאהו קרולין קלארק מסרה כי הטענות העולות מן התביעה אינן נכונות וטענה כי הליך בדיקת הביצועים שעברו העובדים שפוטרו מן החברה היה הוגן. יצוין כי התביעה היא השנייה המוגשת השנה נגד יאהו על אפליית גברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x