שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

דיווח: סנאפצ'ט בדרך להנפקה לפי שווי של 25 מיליארד דולר

ההנפקה, אם אכן תצא אל הפועל, תהיה הגדולה ביותר בבורסה בארה"ב מאז הונפקה עליבאבא לפני שנתיים לפי שווי של 168 מיליארד דולר

עומר כביר 09:5107.10.16
מפתחת אפליקציית המסרים המיידיים סנאפצ'ט מתכננת IPO לפי שווי של 25 מיליארד דולר או יותר - כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל. לדברי מקורות, ההנפקה עתידה להתבצע במרץ הקרוב לכל המוקדם.

 

בסוף ספטמבר שינתה סנאפצ'ט את שמה של החברה ל-Snap Inc. זאת, במקביל להשקת משקפי שמש מצוידים במצלמת וידיאו בשם Spectacles, שמיועדים לצילום סרטונים בני 10 שניות לשיתוף בסנאפצ'ט. כעת, כך נראה, מתברר שבוצע המהלך כחלק מההערכות החברה ל-IPO.

 

אם אכן תגיע סנאפ להנפקה, תהיה זו ההנפקה הגדולה ביותר בבורסה בארה"ב מאז הנפקת עליבאבא ב-2014 לפי שווי של 168 מיליארד דולר. עם זאת, בשלב זה אין ודאות שההנפקה תתבצע בלוח הזמנים האמור, או ששווי החברה יגיע ל-25 מיליארד דולר.

סנאפצ'ט סנאפצ'ט צילום: סנאפצ'ט

 

בסבב הגיוס האחרון של החברה, במאי שעבר, עמד שווייה על 17.8 מיליארד דולר בלבד. עם זאת, מאז שהחלה סנאפצ'ט להציג פרסומות ב-2014 רשמו הכנסותיה קצב גידול משמעותי. ב-2015 עמדו הכנסותיה על 60 מיליון דולר. מוקדם יותר השנה מסרה החברה למשקיעים שההכנסות ב-2016 עתידות לנוע בין 250 מיליון ל-350 מיליון דולר, וההכנסות ב-2017 צפויות להגיע למיליארד דולר. מקורות אמרו לוול סטריט ג'ורנל שנכון להיום, החברה כבר הגיעה לרף העליון של צפי ההכנסות ל-2016. עם זאת, החברה עדיין לא רשמה רווחים, לאור השקעותיה הרבות ביצירת מקורות הכנסה חדשים.

 

לפי הדיווח, סנאפ עתידה להשתמש בכספים שיגויסו בהנפקה על מנת לקנות חברות מציאות מדומה (VR) או מציאות מועשרת (AR), כחלק ממאמצים להרחיב את פעילותה אל מחוץ לתחום המסרים המידיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x