$
חדשות טכנולוגיה

גם סמסונג רוצה סייעת חכמה: רוכשת סטארט-אפ שהקימו מפתחי סירי

רק יממה אחרי שגוגל חשפה את אסטרטגיית הבינה המלאכותית החדשה שלה, היצרנית הקוריאנית מודיעה על רכישת Viv, סטארט-אפ שהקים דאג קיטלאוס, מהאנשים שעומדים מאחורי סירי. סכום הרכישה לא נמסר

נמרוד צוק 11:2406.10.16
האם סמסונג עומדת להצטרף לזירת הסייעניות החכמות ולהתחרות בסירי של אפל, קורטנה של מיקרוסופט וגוגל אסיסטנט החדשה? החברה הודיעה אתמול (רביעי) כי היא רוכשת את Viv, סטארט-אפ העוסק בבינה מלאכותית שהקים דאג קיטלאוס, מהאנשים שעומדים מאחורי סירי. 30 עובדי החברה, הפועלת מסן חוזה, יצטרפו לענקית הטכנולוגיה הקוריאנית. שווי העסקה לא פורסם.

 

לטענת מנהל הטכנולוגיה הראשי בסמסונג אינג'ונג רי, מאמצעי החברה בתחום יהיו "ממוקדי מכשירים" ולא רחבים כמו אלו של אפל וגוגל, ויעסקו "בניסיון להבין כיצד ניתן לשנות את האינטאקציה של המשתמשים עם ההתקנים שלנו". הפירות הראשונים של הרכישה צפויים להכלל בדגמי גלקסי החדשים שיצאו לשוק בשנה הבאה, כאשר בהמשך החברה צפויה לשלב את הטכנולוגיה בטלוויזיות חכמות ובמוצרים אחרים.

 

ג'יי.קיי שין מנכ"ל סמסונג. בעבר החברה לא הצליחה לשלב בהצלחה חברות שרכשה ג'יי.קיי שין מנכ"ל סמסונג. בעבר החברה לא הצליחה לשלב בהצלחה חברות שרכשה צילום: בלומברג

 

העסקה העלתה שאלות על יכולתה של סמסונג לשלב בהצלחה את Viv בפעילותה, בעקבות מספר ניסיונות עבר כושלים למזג לתוכה חברות שרכשה. "בחנו את הנושא לפני ההחלטה ואנחנו משוכנעים שסמסונג השתנתה דרסטית מבחינת הטיפול במיזוגים ורכישות בשלוש האנשים האחרונות", הגיב קיטלאוס לחששות.

 

Viv, שהוקמה ב-2012, טרם שחררה מוצרים כלשהם, אם כי באתר החברה ניתן למצוא קישור לקבלת עדכונים עתידיים על מוצר שניתן יהיה להורדה בהמשך. החברה גייסה עד כה כ-30 מיליון דולר ממספר קרנות הון סיכון, והיא מתארת את הטכנולוגיה שלה כ"פלטפורמת בינה מלאכותית שמאפשרת למפתחים להפיץ את המוצרים שלהם דרך ממשקי שיחה אינטליגנטיים, הדרך הקלה ביותר בה העולם יכול לתקשר עם התקנים, שירותים ודברים אחרים".

 

הדיווח על העסקה מתפרסם יממה אחת לאחר שגוגל חשפה את אסטרטגיית הבינה המלאכותית החדשה שלה, שסובבת סביב הסייען החכם גוגל אסיסטנט והשילוב שלו במוצרים שונים כמו הטלפון החדש פיקסל או הרמקול החכם גוגל הום.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x