שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

נטפליקס עוברת לקולנוע

החברה חתמה על הסכם עם רשת בתי הקולנוע האמריקאית iPic במסגרתו תפיץ את סרטי המקור שלה ברשת ובאולמות הקולנוע במקביל. עד כה רשתות הקולנוע דרשו מנטפליקס תקופת צינון של 90 יום ממועד היציאה לאקרנים לעלייה ברשת

הראל עילם 13:2505.10.16

הפקות המקור של נטפליקס עולות מדרגה: החברה הכריזה אמש (ג') כי בקרוב היא תתחיל לשדר את הסרטים שהפיקה גם בבתי הקולנוע. הסרטים יעלו לאקרנים וישודרו דרך הרשת באותו היום.

 

סרטי הקולנוע ישודרו בינתיים רק במספר מצומצם של אולמות בניו יורק ולוס אנג'לס. זאת במסגרת שיתוף פעולה חדש עם רשת בתי הקולנוע iPic, רשת קטנה המפעילה פחות ממאה אולמות ב-15 מרכזים ברחבי ארצות הברית. הרשת מתמקדת בעיקר באולמות VIP, קטנים ומפוארים יותר. החברות סירבו להתייחס לפרטי העסקה אבל אמרו כי סרטים מצליחים יוכלו להגיע לאתרים נוספים של iPic. הפרטים היחידים הידועים כעת הם שהעסקה תכסה "לפחות עשרה סרטים" שיצאו במהלך 2017.

 

ל-84% מלקוחות הרשת יש מנוי לנטפליקס ל-84% מלקוחות הרשת יש מנוי לנטפליקס

 

שתי החברות כבר שיתפו פעולה בעבר. האדפטציה האחרונה לספר "הנסיך הקטן" יצאה לאקרנים ב-2015 וזכתה לביקורות משבחות. אך היא התקשתה להגיע להקרנות מסחריות בארצות הברית. באוגוסט האחרון, הודיעו נטפליקס ו-iPic כי הן יתחילו להקרין את הסרט בארה"ב. בנוסף, לפי סקר פנימי שערכה רשת בתי הקולנוע, 84% מכל הלקוחות הקבועים שלה הם גם בעלי מנוי לנטפליקס.

 

נטפליקס כבר שידרה בעבר כמה מסרטיה במספר בתי קולנוע, כמו למשל Sword of Destiny, סרט ההמשך ל-Crouching Tiger, Hidden Dragon בכיכובה של מישל יו. גם אז, נטפליקס בחרה לשדר את הסרט דרך האתר שלה באותו היום שהסרט הגיע לאקרנים. עם זאת, זו הפעם הראשונה שהחברה חותמת על הסכם ארוך טווח עם רשת בתי קולנוע.

 

שיתוף הפעולה עם iPic הוא משמעותי ממספר בחינות, למרות שמדובר ברשת קולנוע זניחה יחסית. נטפליקס הצליחה להכעיס את רוב רשתות הקולנוע עם ההחלטה שלה לשדר את Sword of Destiny באותו היום – רובן החליטו לבטל את הקרנת הסרט, ובסופו של דבר הוא הציג רק במספר עשרות אולמות ברחבי ארצות הברית. רשתות בתי הקולנוע הבהירו כי מבחינתם חייב להיות פער של 90 יום לפחות בין מועד ההשקה של הסרט באקרנים ועד הגעתו לנטפליקס. שיתוף פעולה עם iPic יראה לרשתות הקולנוע הגדולות יותר כי נטפליקס יכולה לפעול בתחום שלהם, ויקל על נטפליקס להביא את סרטיה לאקרנים בעתיד. הדבר גם יגדיל את הכנסותיה מהפקות המקור, וכתוצאה ירחיב את הפעילות שלה בתחום – צעד קריטי בהתחשב בירידה בקצב הצמיחה של החברה בארצות הברית.

 

בנוסף, כל שיתוף פעולה שמקדם את מעמדה של נטפליקס כאלטרנטיבה אמיתית למדיה המסורתית הוא קלף מיקוח קריטי במשא ובמתן התמידי שלה מול חברות הטלוויזיה והקולנוע. נטפליקס רוצה לשכנע אולפנים להעניק לה זכויות שידור בינלאומיות, ולא רק אזוריות. היכולת שלה להיתפס כחברה מרושתת היטב, שמסוגלת להביא את התכנים שלה גם לבתי קולנוע וגם למדינות אחרות, יכולה לסייע לה בנושא.

 

אחרי מספר דו"חות רבעוניים מאכזבים מעט, מניית החברה מזנקת בחודש האחרון, בין השאר בגלל הדיווחים על עניין מצד דיסני לרכישת החברה. בנוסף, נטפליקס העלתה החודש לצפייה את Luke Cage, הסדרה החדשה מבית מרוול, והכריזה על מועדי ההשקה של הסדרות העתידיות המצופות שלה – Iron Fist, סדרה נוספת מהעולם של מרוול, ו-A Series of Unfortunate Events, המבוססת על סדרת ספרי הילדים של הסופר דניאל הנדלר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x