$
חדשות טכנולוגיה

אחרי גוגל: גם דיסני שוקלת לרכוש את טוויטר

ענקית הבידור עשויה להגיש הצעה לרכישת הרשת החברתית המקרטעת – כך לפי דיווח של בלומברג. בסוף השבוע דווח כי גוגל וסיילספורס הביעו עניין ברכישת טוויטר, מה שהביא לזינוק במנייתה

עומר כביר 21:1326.09.16

דיסני עובדת עם יועץ פיננסי על מנת להעריך את האפשרות של הגשת הצעה לרכישת טוויטר, לדברי מקורות בעלי ידע בנושא לסוכנות הידיעות בלומברג. לדיסני וטוויטר יש כבר מערכת יחסים קרובה: מייסד ומנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי, יושב בדירקטוריון דיסני.

 

בסוף השבוע דיווחה רשת CNBC שכמה חברות טכנולוגיה, ובראשן גוגל וסיילספורס, הביעו עניין ברכישת טוויטר. כעת, מדווחת בלובמרג שסיילספורס עובדת עם בנק אוף אמריקה על הגשת הצעת רכישה אפשרית.

 

מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי צילום: רויטרס

 

טוויטר מתקשה לרשום צמיחה מרשימה במדדים כמו מספר משתמשים פעילים, רווחים או הכנסות, ונראה שהפער בינה לבין המתחרה העיקרית שלה, פייסבוק, רק גדל מרבעון לרבעון. חבירה לגוף גדול ועתיר מזומנים, דוגמת גוגל, יכולה לסייע לה לאושש את פעילותה תוך שהיא מקנה לגוגל דריסת רגל משעותית בעולם הרשתות החברתיות.

 

במקרה של רכישה על ידי דיסני, יכולה ענקית הבידור להפוך את טוויטר לזרועת מדיה נוספת. טוויטר מבצעת בתקופה האחרונה מהלכים משמעותיים בתחום הזרמת תכנים בשידור חי, והיכולות העצומות של דיסני בתחום התוכן יכולות להזניק פעילות זו כמה וכמה רמות למעלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x