$
חדשות טכנולוגיה

הדליפה הגדולה בהיסטוריה: נגנבו פרטים של 500 מיליון משתמשים ביאהו

כך לפי ההודעה שמסרה ענקית האינטרנט; להערכת החברה, מאחורי המתקפה שבוצעה לפני כשנתיים עומדים האקרים שפעלו בשירות מדינה

עומר כביר 21:5822.09.16

דליפת המידע הגדולה בהיסטוריה: ענקית האינטרנט יאהו הודיעה היום (ה') שהאקרים הצליחו לפני שנתיים לגנוב פרטי מידע של חצי מיליארד משתמשים בשירותי האינטרנט של החברה. להערכת החברה, מאחורי המתקפה עומדים האקרים שפעלו בשירות מדינה.

 

 

 

"חקירה שערכה יאהו לאחרונה אישרה שעותק של מידע מסוים מחשבונות משתמש נגנב מרשת החברה בסוף 2014, במתקפה שבוצעה על ידי גורם שפעל במימון מדינה", מסרה החברה בהודעה לעיתונות, "ייתכן שהמידע כלל שמות, כתובות אימייל, מספרי טלפון, תאריכי לידה, סיסמאות מוצפנות ובמקרים מסוימים שאלות אבטחה מוצפנות או לא מוצפנות והתשובות להן".

 

לדברי יאהו, המידע שנגנב לא כלל סיסמאות לא מוגנות ופרטי כרטיסי אשראי או חשבון בנק. לפי ההודעה, "פרטי תשלום אינם מאוחסנים במערכת שלפי החקירה נפגעה בפריצה. החקירה לא מצאה ראיות לכך שהתוקפים עדיין פעילים ברשת של יאהו. יאהו פועלת בשיתוף פעולה קרוב עם רשויות החוק בנושא".

המנכ"לית מריסה מאייר המנכ"לית מריסה מאייר צילום: בלומברג

 

בימים הקרובים תודיע יאהו למשתמשים שפרטיהם דלפו והחברה נוקטת בצעדים על מנת לאבטח את חשבונותיהם. אלו כוללים ביטול שאלות אבטחה לא מוצפנות, כך שלא ניתן יהיה להשתמש בהן על מנת לגשת לחשבון המשתמש, והצעה למשתמשים שאולי נפגעו לשנות את סיסמאותיהם. בנוסף, החברה ממליצה לכל המשתמשים שלא שינו את סיסמתם מאז 2014 לעשות זאת כעת.

 

"יאהו מעודדת משתמשים לבחון האם יש פעילות חשודה בחשבונות המקוונים שלהם, ולשנות את הסיסמאות ואת שאלות האבטחה שלהם בכל חשבון מקוון אחר שבו עשו שימוש במידע דומה לחשבון שלהם ביאהו. החברה גם ממליצה למשתמשים שלא להקליק על קישורים או להוריד קבצים מאימיילים חשודים ושעליהם להיזהר מפניות שמבקשות מהם מידע אישי".

 

 

 

מוקדם יותר היום דווח שיאהו צפויה לאשר שבמהלך מתקפה ב-2012 דלפו פרטיהם של 200 מיליון חשבונות משתמש. הודעת החברה, בסופו של דבר, עסקה במתקפה עדכנית יותר שכלל מספר חשבונות משתמש גדול הרבה יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x