$
חדשות טכנולוגיה

יאהו מאשרת: פריצה מ-2012 חשפה פרטים של 200 מיליון משתמשים

חוקרי אבטחה חשפו את דבר הפריצה כבר באוגוסט, אבל רק כעת היא זוכה לאישור רשמי של החברה. לא ברור אם החשיפה תשפיע על תנאי המכירה של החברה לוורייזון

רפאל קאהאן 14:4122.09.16
יאהו צפויה לאשר את הדיווח על פריצה מסיבית לשרתיה. מדיווח של אתר Recode מהיום (ה') עולה שעבריין סייבר בעל הכינוי Peace פרסם למכירה מאגר מידע שלטענתו כולל כ-200 מיליון שמות משתמשים, סיסמאות ופריטי מידע אישי כגון תאריכי לידה עבור כ-1,800 דולר בלבד.

 

הפריצה נחשפה כבר באוגוסט אבל עד כה לא זכתה לאישור רשמי של החברה. חוקרי אבטחה קישרו את המאגר לפריצה שאירעה ככל הנראה ב-2012, ויאהו הודיעה באוגוסט עם חשיפת המקרה שהיא "חוקרת אותו". אבל עבור יאהו העיתוי הנוכחי על הפריצה לא יכול היה ליפול בזמן פחות מתאים מבחינתה כאשר החברה עומדת בפני מכירה לוורייזון ב-4.8 מיליארד דולר.

 

מאריסה מאייר. החשיפה עלולה להשפיע גם על עתידה מאריסה מאייר. החשיפה עלולה להשפיע גם על עתידה צילום: בלומברג

 

לא ברור אם אישור של החשיפה ישנה את פרטי העסקה, אך זה בהחלט לא יוסיף ערך למותג של החברה בימים אלה. היקף הפריצה וכמות הפריטים שעומדים למכירה הופכת אותה לאחת הפריצות המוצלחות הגדולות לשירות אינטרנט גלובלי וידוע.

 

מאז היוודע על קיומו של המאגר והודעת החקירה של יאהו לא ננקטו שום צעדים מצידה על מנת להרגיע את המשתמשים. אפילו לא המלצה לשינוי סיסמאות. אך כנראה שכעת הלחץ התקשורתי עשה את שלו ומשתמשים של החברה החלו לדווח שיאהו החלה לפרסם המלצה לשינוי פרטי הגישה לשירותיה, כך על פי דיווח של אתר נקסט ווב.

 

אישור של הפריצה עשוי להעיב גם על הירושה של מנכ"לית החברה מאריסה מאייר, שכבר הייתה אז בתפקיד. כבכירה לשעבר בגוגל - חברה שמקפידה מאוד על אבטחת המידע של לקוחותיה - מפתיע שדווקא מאייר השאירה את פרטי המשתמשים של יאהו חשופים לפריצות של האקרים. הפרשה האחרונה בוודאי לא תוסיף למוניטין שלה ומצטרפת לדיווחים על כך שהיא לא תמשיך להנהיג את החברה לאחר הרכישה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x