$
חדשות טכנולוגיה

אפל מנהלת מגעים לרכישת יצרנית מכוניות הפורמולה 1 מקלארן ב-2 מיליארד דולר

אם אפל תשלים את העסקה תהיה זו הרכישה הגדולה בתולדותיה אחרי רכישת יצרנית אוזניות הפרימיום ביטס ב-3 מיליארד דולר. מקלארן מכחישה את הדיווח נחרצות

עומר כביר 20:0221.09.16

אפל מנהלת מגעים לרכישת יצרנית מכוניות הפורמולה 1, McLaren Technology Group – כך לפי דיווח של הפייננשל טיימס.

לפי הדיווח שוויה של יצרנית הרכב הבריטית, מוערך ב-1 מיליארד עד 1.5 מיליארד פאונד (1.3 מיליארד עד 1.95 מיליארד דולר). אם אכן תשלים אפל את העסקה, תהיה זו הרכישה הגדולה ביותר בתולדותיה אחרי רכישת יצרנית אוזניות הפרימיום ביטס ב-3 מיליארד דולר.

 

מנכ"ל אפל טים קוק מנכ"ל אפל טים קוק איור: אי פי איי

 

קבוצת מקלארן ידועה בעיקר בבניית מכוניות למרוצי פורמולה 1, והיא גם הבעלים של קבוצת פורמולה 1. חברה בת, McLaren Automotive, שבה מחזיקה קבוצת מקלארן ב-80%, מייצרת מכוניות ספורט יוקרתיות לכבישים רגילים, שעושות שימוש בטכנולוגיה של מכוניות פרומולה 1 ושמחיריהן מגיעים עד למיליון דולר. בשנה שעברה יצרה החברה 1,654 מכוניות שסיפקו לה הכנסות בסך 450 מיליון פאונד (584 מיליון דולר).

 

בשנתיים האחרונות ענקית הטכנולוגיה משקיעה משאבים ניכרים בפיתוח מכונית אוטונומית. חבירה למקלארן צפויה לספק לה ידע, מומחיות ומהנדסים מנוסים שהחברה תתקשה לפתח בעצמה ותסייע לה להאיץ משמעותית את פיתוח הפרויקט. השלמת הרכישה תספק זריקת עידוד רצינית לפרויקט של אפל, שסובל בתקופה האחרונה מקשיים רבים שהביאו את החברה לשקול מחדש את הכיוון האסטרטגי שלו ולפטר כמה עשרות עובדים שהיו מעורבים בו.

 

מקלארן הכחישה את הדיווח נחרצות. "מקלארן לא מנהלת מגעים עם אפל בנוגע להשקעה אפשרית", נמסר מהחברה לאתר The Verge. לאתר ביזנס אינסיידר נמסר: "אין השתלטות, ואין השקעה אסטרטגית. זה לא נכון לחלוטין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x