$
המדריך

בדיקת כלכליסט

גוגל Trips: מדריך טיולים אישי בסמארטפון

אפליקציית הטיולים החדשה של החברה כוללת כבר כ-200 יעדים בהם ניתן לתכנן מסלולים מראש, לקבל המלצות בזמן אמת ולבדוק שעות ודרכי הגעה, כל זה בחינם וללא חיבור לאינטרנט

רפאל קאהאן 13:5321.09.16

גוגל השיקה שלשום (ב') אפליקציה חדשה בשם Trips - מדריך טיולים לסלולרי ולטאבלט שאמור להחליף מספר שירותים ואפליקציות כגון TripAdvisor, Yelp, לונלי פלאנט וכו'. האפליקציה מסתנכרנת עם חשבון הג'ימייל שלכם (היא לא עובדת ללא חשבון גוגל) ומושכת את פרטי הטיסה, היעד וזמן השהייה ומשווה אותם להעדפותיכם בגוגל Now. כמובן שאם פרטי הטיסה הקרובה שלכם לא מופיעים בלוח השנה, תצטרכו לבחור את יעד הנסיעה ידנית.

 

האפליקציה החדשה אמורה לחסוך לכם את השימוש בשלל כלים אחרים והיא גם מסוגלת לפעול ללא חיבור אינטרנט על מנת לחסוך בעלויות גלישה בחו"ל (אם אתם מתלוננים על העלויות בישראל, בארה"ב, AT&T גובה 120 דולר עבור 800 מגה-בייט נפח גלישה). מהרגע שהחשבון מסונכרן - האפליקציה מתחילה להוריד את המידע על היעד.

 

לשמור יעדים על מפה או ללבדוק המלצות בזמן אמת לשמור יעדים על מפה או ללבדוק המלצות בזמן אמת צילום: גוגל

 

דף הבית של טריפס כולל את כל היעדים אליהם אתם אמורים להגיע וכן, אם אפשרתם לה גישה לכך, את מיקומכם הנוכחי. הקשה על אחד היעדים תוביל אתכם לעמוד בו מוצגות שבע אפשרויות.

 

ראשית, פרטי הטיסה תחת Reservations - מספרי טיסה, שדה תעופה, שעה וכו'. בהמשך יש שישה כפתורים: Things to Do, או "דברים לעשות" מציע לכם מגוון של אפשרויות: אטרקציות, מוזיאונים, בפארקים ועוד, זהו למעשה ליבה של טריפס. אחד השירותים העיקריים שניתן לעשות בקטגוריה זו הוא האפשרות לבנות מסלולי טיול שמבוססים על העדפות אישיותם- ככל ששיתפתם את המידע הזה עם גוגל.

 

 

בנוסף, ניתן גם לבנות מסלולים כגון "72 שעות בבואנוס איירס" או "מסלול לחובב מסעדות בפריז" למשל. את יעדים ניתן לשמור לשימוש מאוחר יותר ואז הם יופיעו גם תחת Saved Places. אם אתם לא בטוחים מה ניתן לעשות במיקום מסוים - ניתן להקיש על הכפתור האדום בתחתית המסך והוא יקפיץ לכם אפשרויות נוספות ברדיוס הקרוב.

 

לבסוף, ניתן לבנות מסלולים יומיים דרך Day Plans, תחת Food & Drink תמצאו מסעדות ומקומות בילוי, וב-Getting Around המלצות לאמצעי תחבורה בהתאם ליעד - כולל הסברים מפורטים על השימוש בהם. לסיום בתחתית הקטגוריות תוכלו לקרוא מידע כללי על היעד, כסף, חירום ועוד מידע שימושי.

 

 צילום: גוגל

 

בסך הכל מדובר באפליקציה מצוינת. הבעיה העיקרית שלה זה שהיא יודעת למשוך את המידע רק מחשבון אחד בכל פעם, כך שאם אתם משתמשים בחשבון מייל נפרד לעבודה ולחיים הפרטיים, האפליקציה לא תדע לסנכרן ביניהם. בנוסף מכיוון שמדובר בשירות "חינמי" של גוגל, תצאו מנקודת הנחה שהמידע שלכם מועבר לפחות בחלקו לחברה, כך שאם פרטיות חשובה לכם, רכשו מדריך נייר. עבור כל השאר, מדובר באמת באחת האפליקציות השימושיות מסוגן.

 

גוגל השקיעה הרבה מחשבה בבניית האפליקציה ובשימושיות שלה. טריפס כוללת בינתיים כ-200 יעדים שונים בעולם ומספרם יגדל ככל שהאפליקציה תעורר עניין, ולעניות דעתנו היא תעורר. בדומה לטריפ אדווייזר למשל, האפליקציה נסמכת על חוכמת ההמונים ועל חוות דעתם. היתרון שלה הוא העדכון המהיר על מקומות חדשים, שינוי בשעות הפתיחה וכדומה. אך עבור מי שאינו מעוניין לבנות לעצמו מסלולים מסובכים או יוצאי דופן - טריפס בהחלט תוריד מכם הרבה מהטרחה הכרוכה בתכנון הטיול.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x