$
אפליקציות

תביעה נגד טוויטר: הבטיחה למשקיעים שמספר המשתמשים יעלה

תושבת פלורידה שרכשה מניות של החברה תובעת אותה בטענה כי מנהליה הצהירו שמספר המשתמשים בשירות צפוי לעלות לכ-550 מיליון. אם בית המשפט יקבל את התביעה היא עשויה להפוך לייצוגית

נמרוד צוק 11:2718.09.16
בעלת מניות בטוויטר תובעת את החברה בטענה כי תחזיות שגויות שמנהלי החברה הציגו למשקיעים ב-2015 הובילו לניפוח שער המניה מעבר לערכה האמיתי של החברה באותה העת, וגרמו לה להפסד כספי. אם בית המשפט ייעתר לבקשת התובעים, התביעה עשויה להפוך לייצוגית.

 

התובעת בתביעה שהוגשה ביום שישי לבית משפט פדרלי בסן פרנסיסקו היא תושבת פלורידה בשם דוריס שנוויק, שמחזיקה במספר לא ידוע של מניות החברה. שנוויק מאשימי את מנהלי טוויטר כי בפברואר 2015, לאחר דו"ח בעייתי שסיכם את הרבעון האחרון של 2014, הם הצהירו בשיחת המשקיעים כי הם מאמינים שקצב הגידול במספר המשתמשים בשירות יחזור לקדמותו ויוביל את החברה ל-550 מיליון משתמשים פעילים בחודש בטווח הזמן הבינוני וליותר ממיליארד משתמשים בטווח הארוך, והטעו בכך את בעלי המניות.

 

מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי. לא מצוין בתביעה מנכ"ל טוויטר, ג'ק דורסי. לא מצוין בתביעה צילום: בלומברג

 

ברבעון שלפני ההצהרה היו לטוויטר 288 מיליון משתמשים קבועים בחודש, עם גידול של 4 מיליון משתמשים בלבד לעומת הרבעון הקודם. גם ברבעונים הבאים, בניגוד לתחזית החברה, עמד קצב הגידול על מיליונים בודדים ברבעון והגיע ל-313 מיליון משתמשים בלבד ברבעון האחרון. לטענת שנוויק, מנהלי טוויטר עברו על החוק כשהציגו לבעלי המניות תחזיות אופטימיות נטולות בסיס אמיתי, ובכך עודדו אותם לקנות מניות נוספות במחיר מנופח.

 

ביממת המסחר שלאחר ההצהרה על הגידול הצפוי במספר המשתמשים עלה שער המניה לערך של 48 דולר, אבל מאז היא איבדה 60% מערכה לאור נתוני השימוש בפועל הרחוקים מהתחזית. שנוויק רכשה את מניותיה בתאריכים לא ידועים בין תחילת פברואר לסוף יולי 2015, והיא מבקשת מבית המשפט להכיר בתביעה כתביעה ייצוגית עבור כל בעלי המניות שרכשו מניות בתקופה זו.

 

מנהלי טוויטר שצוינו בתביעה כאחראים הם המנכ"ל לשעבר דיק קוסטולו ומנה"ל הכספים הראשי אנתוני נוטו. השניים, כמו גם החברה עצמה, סירבו להגיב לפרסומים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x