שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

פוקס תובעת את נטפליקס: גנבה מאיתנו שני מנהלים בכירים

מעברם של מנהלת התוכניות ומנהל השיווק הבכיר מתאגיד המדיה לחברת הסטרימינג הציתו את הזעם בפוקס, שם טוענים כי נטפליקס "ניהלה קמפיין חסר בושה לגייס באופן בלתי חוקי את בכירי פוקס והסיתה אותם להפר את חוזי ההעסקה שלהם"

נמרוד צוק 16:1417.09.16
תאגיד המדיה פוקס תובע את נטפליקס בטענה כי חברת הסטרימינג פעלה במטרה "לגנוב" שורה של מנהלים שכיהנו בתפקידים בכירים בפוקס.

 

על פי התביעה, נטפליקס "ניהלה קמפיין חסר בושה לגייס באופן בלתי חוקי את בכירי פוקס והסיתה אותם להפר את חוזי ההעסקה שלהם". היא מתייחסת ספציפית לשני בכירים, מנהלת התוכניות טארה פלין ומנהל השיווק הבכיר מרקוס וולטנברג.

 

פלין החלה לעבוד אצל פוקס ב-2013 כאחראית על פיתוח דרמות וקומדיות טלוויזיוניות, ובסוף 2015 חתמה עם החברה על הארכת החוזה עד 2019, תוך שיפור בתנאי ההעסקה שלה וקידום לתפקיד סגנית נשיא. לפני שבוע היא פרשה במפתיע ועברה לתפקיד דומה בנטפליקס.

נטפליקס. "אנחנו מאמינים במוביליות תעסוקתית" נטפליקס. "אנחנו מאמינים במוביליות תעסוקתית" צילום: בלומברג

 

וולטנברג עבד בפוקס שנים ארוכות, מתפקיד של מנהל שיווק זוטר בשלוחה הברזילאית של החברה ב-2003 ועד לתפקיד האחרון, כסגן נשיא לשיווק ושיתופי פעולה עסקיים, שאותו החל למלא ב-2015. לטענת פוקס, החוזה חייב אותו להישאר בחברה לפחות עד סוף השנה הנוכחית, עם אופציה עבורה להאריך אותו עד 2018, אבל בינואר האחרון גם הוא נטש וערק לשורות נטפליקס.

 

משנה את חוקי המשחק

 

התביעה נחשבת לצעד חריג בענף, וכפי הנראה היא נובעת לא רק מרצון למנוע מנטפליקס לפתות בכירים נוספים אלא גם כנסיון של פוקס להחליש את החברה שנתפסת כשחקנית אגרסיבית שמאיימת לשנות את חוקי המשחק בתעשיית הטלוויזיה.

 

מנטפליקס נמסר בתגובה: "אנו מאמינים במוביליות תעסוקתית וניאבק עבור הזכות שלנו לפעול כדי לגייס עובדים מוכשרים, ללא קשר למקום העבודה הנוכחי שלהם".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x