$
אינטרנט

למה נסגרו עמדות האינטרנט בניו יורק?

תושבי ניו יורק התלוננו על שימוש לרעה שנעשה ב-400 עמדות ה-WiFi שהוקמו בעיר בינואר השנה. משתמשים ניצלו את הדפדפן והמסכים שהותקנו בהן על מנת לצפות בפורנו או להשמיע מוזיקה רועשת

שירות כלכליסט 13:0215.09.16

דוכני ה-WiFi החדשים המעטרים את רחובות ניו יורק יוצאו מכלל שימוש לאחר ריבוי תלונות שחסרי בית משתלטים עליהם ומשתמשים בהם לצפייה בפורנו. כך הודיעו גורמים רשמיים אתמול.

 

כ-400 דוכנים, שהוקמו בידי חברת LinkNYC, הותקנו ברחבי העיר אולם החברה אמרה כי תבטל את שירות הדפדפן המותקן בהם עד שתמצא פיתרון הולם לבעיה. בדוכנים ניתן עדיין לבצע שיחות טלפון מקומיות בחינם, להטעין מכשירים ניידים ולהשתמש ב-WiFi למכשירים אישיים.

 

עמדת אינטרנט אלחוטי בניו יורק עמדת אינטרנט אלחוטי בניו יורק צילום: gearpatrol

 

"עמדות ה-WiFi מעולם לא נועדו לשימוש של אדם אחד לפרק זמן ארוך ואנו רוצים להבטיח את זמינותם ואת תרומתם לשכונות בניו יורק", אמרה Link NYC בהודעה רשמית.

 

נטלי גריבוסקאס, דוברת מטעם ראש העיר ביל דה בלאסיו, אמרה: "היו דאגות בשל השימוש הממושך בעמדות בידי אנשים מסוימים, על כן ראש העיר מתייחס ברצינות לטענות אלו, הנוגעות לאיכות החיים בעיר".

 

בדוכנים אמורים היו להיות פילטרים החוסמים תוכן בלתי הולם אולם נתקבלו דיווחים על משתמשים הצופים בפורנו ואף מאוננים בפומבי. אבל זו לא הבעיה היחידה, תושבי ניו יורק התלוננו גם כי דיירי הרחוב השתלטו על העמדות לשעות ארוכות, כאשר חלקם אפילו הביאו לשם כסא וצפו בסרטים. במקרים אחרים התקבלו תלונות על כך שמשתמשים השמיעו מוזיקה רועשת מהעמדות.

 

הפרויקט נולד כאשר עיריית ניו יורק ביקשה להחליף את הטלפונים הציבוריים הרבים שכבר לא נעשה בהם שימוש, אבל ביקשה להמשיך לייצר הכנסות מפרסום – שלטי הפרסום על הטלפונים הציבוריים הניבו לה הכנסות של 20 מיליון דולר כל שנה. הקיוסקים החכמים הראשונים הותקנו בינואר השנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x