$
חדשות טכנולוגיה

דיווחים: אפל שוקלת מחדש את פרויקט המכונית האוטונומית ופיטרה עשרות עובדים

החברה עוסקת זה שנתיים בפיתוח המכונית, אולם הפרויקט סובל ככל הנראה מקשיים והעומד בראשו אמר למפוטרים כי הוחלט לבצע "ריבוט" שלו

עומר כביר 09:0610.09.16
אפל שוקלת מחדש את האסטרטגיה שלה בתחום פיתוח המכונית אוטונומית, וסגרה חלקים מהפרויקט השאפתני תוך שהיא מפטרת כמה עשרות עובדים, כך מדווחים הניו יורק טיימס והוול סטריט ג'ורנל.

 

 

 

אפל מעולם לא הודתה רשמית שהיא מפתחת מכונית אוטונומית, אם כי המנכ"ל טים קוק פיזר כמה אמירות עמומות בנושא כשהתראיין לכלי תקשורת שונים. עם זאת, לפי דיווחים, החברה עוסקת בתחום כבר קרוב לשנתיים ובמהלכן השקיע משאבים רבים בפרויקט, שמכונה טיטאן, גייסה בעבורו עובדים רבים וכן העבירה לעבודה עליו עובדים ממחלקות אחרות בחברה.

 

 

 צילום: pixabay.com

 

ואולם, לפי דיווחים, סבל הפרויקט מקשיים רבים וביולי מינה קוק את בוב מנספילד , אחד מבכירי אפל שתחת סטיב ג'ובס הוביל את פיתוח צד החומרה של המקבוק אייר, האיימק והאייפד, על מנת להוביל גם אותו. תחת מנספילד שינתה אפל אל המיקוד האסטרטגי שלה מעיצוב וייצור מכונית אוטונומית משלה ליצירת טכנולוגיה בעבור מכוניות אוטונומיות.

 

כעת מוביל מנספילד שינוי משמעותי בפעילות אפל בתחום, כשלפי הדיווחים לעובדים שפוטרו נאמר שהוחלט לבצע "ריבוט" לפרויקט. לדברי מקורות, ההחלטה התקבלה לאור כמה בעיות שאפל נתקלה בהן, והקושי להסביר מה היא יכולה להביא לתחום שחברות אחרות לא יכולות להביא. חרף הקשיים, אפל רשמה התקדמות מסוימת והחברה כבר מבצעת נסיעות מבחן בסביבות סגורות של כמה רכבים אוטונומיים.

 

 

 

אפל מתחרה במירוץ לפתח מכונית אוטונומית מול חברות טכנולוגיה אחרות, ובראשן גוגל ואובר, שהחלה לאחרונה להפעיל צי של מכוניות אוטונומיות בשימוש מסחרי, יצרנית המכוניות החשמליות טסלה של אלון מאסק, ומרבית יצרניות הרכב הוותיקות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x