$
הייטק והון סיכון

WSC שפיתחה טכנולוגיה לסריקת שידורי ספורט מגייסת 12 מיליון דולר

הטכנולוגיה של הסטארט-אפ הישראלי מזהה אירועים משמעותיים במשחק ומייצרת מהם אוטומטית סרטוני וידיאו קצרים. בין לקוחותיה כמה מבעלי זכויות השידור המובילים בעולם

מאיר אורבך 15:0208.09.16

חברת הסטארט-אפ הישראלית לתחום הספורט WSC Sports Technologies, גייסה 12 מיליון דולר בהובלת אינטל קפיטל, ובהשתתפות משפחת ווילף – בעלי קבוצת הפוטבול Minnesota Vikings, בעלי קבוצת הבייסבול LA Dodgers ומספר משקיעים נוספים מתחום המדיה. בעקבות ההשקעה, אורי ארזי, שותף מנהל מקרן הון סיכון אינטל קפיטל ישראל, שהוביל את ההשקעה, יצטרף למועצת המנהלים של WSC.

 

זהו סבב הגיוס השני של החברה אליו מצטרפים גם המשקיעים בסבבי הגיוס הקודמים, ביניהם דן גילברט מבעלי קבוצת ה- Cleveland Cavaliers – אלופת ה-NBA לשנת 2016, פלאס ונצ'רס, 2B Angels, זוהר גילון ומשקיעים נוספים. יחד עם גיוס ההון הנוכחי מגיע סך ההשקעות בחברה ל-16 מיליון דולר.

 


 

 

WSC יוצרת סרטוני ספורט אוטומטיים WSC יוצרת סרטוני ספורט אוטומטיים צילום: יח"צ

 

בכוונת החברה להשתמש בכספי ההשקעה להאצת הצמיחה וההתרחבות בארה"ב ובאירופה, כמו גם להכפלת מצבת כוח האדם במטה החברה בישראל ובחו"ל.

 

WSC Sports הוקמה בשנת 2011 על ידי מנכ"ל החברה דניאל שיכמן, אביב ארנון סמנכ"ל הפיתוח העסקי, שמואל יפה סמנכ"ל הטכנולוגיה של החברה וחי גל, סמנכ"ל התפעול. החברה, הפועלת מרמת-גן ומעסיקה כיום כ-25 עובדים, פיתחה טכנולוגיה הסורקת בזמן אמת שידורי ספורט, מזהה אירועים משמעותיים במשחק ובאופן אוטומטי מייצרת ומפרסמת סרטוני וידיאו קצרים לכל יעד דיגיטלי, ביניהן אפליקציות סלולריות שמפתחת החברה אשר קהל היעד שלהן הוא האוהדים. על לקוחות החברה נמנים בעלי זכויות שידור מהמובילים בעולם, ביניהם: ליגת ה-NBA, Turner Sports (March Madness ו–ELeague), Eurosport, British Telecom, ליגת המכללות Big East Conference, ועוד.

 

דניאל שיכמן, מייסד ומנכ"ל WSC Sports אומר כי "החברה עוברת תהליך מואץ של גדילה, לאחר שלאחרונה חתמה על מספר הסכמים מסחריים משמעותיים. סבב הגיוס הנוכחי יאפשר לנו להאיץ עוד יותר את הצמיחה ולחזק את המעמד שלנו כמובילי שוק בתחום".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x