$
חדשות טכנולוגיה

נינטנדו זינקה ב-13% אחרי שהכריזה על גרסת מובייל ראשונה לסופר מריו

ההכרזה על השקת גרסת מובייל למשחק הוותיק במהלך אירוע החשיפה של אפל הקפיצה את מניית חברת נינטנדו. הגרסה החדשה תצא לחנות האפליקציות של אפל בדצמבר ובעתיד תזכה גם לגרסת אנדרואיד

נמרוד צוק 12:0008.09.16
מניית נינטנדו זינקה ביממה האחרונה בעקבות ההכרזה על השקת המשחק "סופר מריו ראן" לאייפון, הפעם הראשונה בה משחק רשמי בסדרה יוצא בגרסת מובייל. המשחק יהיה זמין להורדה החל מדצמבר, כאשר הגרסה הבסיסית תוצע בחינם, אבל הגישה לכל התכנים תהיה כרוכה בתשלום. החברה אמרה כי הוא צפוי לצאת גם לאנדרואיד בעתיד, אבל טרם הבהירה מתי.

 

בעקבות חשיפת המשחק במסגרת אירוע ההשקה של אפל אמש, עלתה מניית החברה הנסחרת בבורסת טוקיו ב-12% והגיעה ל-27,670 ין, הערך הגבוה ביותר מאז השיא אליו הגיעה באמצע יולי, אז היא טיפסה ליותר מ-31 אלף ין בשל הצלחת פוקימון גו של חברת הבת ניאנטיק.

 

בעתיד תצא גם גרסה לאנדרואיד בעתיד תצא גם גרסה לאנדרואיד

 

בחנות האפליקציות של גוגל, לדוגמה, אפשר למצוא לא מעט חיקויים ומשחקים שעושים שימוש בלתי מורשה בדמויות העולם של מריו, אבל עד כה נינטנדו לא שחררה משחק סמארטפון רשמי כלשהו בסדרה או תחת מותגיה המוכרים האחרים, שיצאו עד כה רק לפלטפורמות שלה עצמה. במרץ שחררה החברה אפליקציה ראשונה מתוצרתה בשם Miitomo, מעין רשת חברתית לאייפון עם הבנויה סביב יצירת דמות וירטאולית שכללה גם משחקונים ויועדה לשוק היפני.

 


 

סופר מריו ראן הוא משחק חדש בעולם התוכן הוותיק, שמציג את דמות השרברב הלוחמני במבט צידי, בדומה למשחקים הקלאסיים בסדרה. ניתן יהיה לשחק באחד משלושה מצבים - מצב הרפתקה רגיל, בה השחקן מתקדם לאורך העלילה, מצב בו השחקן צריך לעבור את המסלול בצורה טובה יותר מזו של שחקנים אחרים שביצעו אותו קודם לכן ומצב שלישי שהחברה מתארת כ"אפשרות ליצור עולם משלכם באמצעות המטבעות שאספתם בשני המצבים הקודמים".

 

מדף המשחק, שכבר קיים בחנות האפליקציות של אפל, ניתן ללמוד שהוא מוצע בתשע שפות ודורש מכשיר אייפון 5S ומעלה עם iOS 8 ומעלה, לצד תמיכה במרבית דגמי האייפד.

 

בנוסף להשקת המשחק, ייתכן כי העליה במניית נינטנדו הושפעה משתי הכרזות נוספות הקשורות בפוקימון גו - אפליקציה של המשחק ששוחררה לאפל ווטש וההכרזה של יצרנית המשחק ניאנטיק כי תחל לשווק מהשבוע הבא את פוקימון גו פלוס, הצמיד החכם שמשמש כאמצעי עזר ייעודי למשחק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x