$
אפליקציות

כך תלמדו אנגלית מפרנק אנדרווד

תוסף לדפדפן בשם Fleex ירכיב עבורכם תוכנית אישית ללימוד אנגלית באמצעות תוכניות טלוויזיה וסרטים בנטפליקס. תוכלו ליצור בעזרתו מילון אישי או ללמוד ביטויים נבחרים באנגלית

רפאל קאהאן 22:0606.09.16

אם גדלתם בישראל במילניום הקודם אתם ודאי זוכרים את שלל התוכניות ללימוד אנגלית ששודרו בטלוויזיה החינוכית. אבל גם אם לא בא לכם לצפות עכשיו בפרקים ישנים של Neighbors, אתם עדיין יכולים ללמוד אנגלית מהטלוויזיה בעזרת אפליקציית דסקטופ בשם Fleex.

 

פליקס הוא תוסף דפדפן ש"מתלבש" על נגן הווידיאו ומאפשר לו להציג כתוביות בשפה המשלימה לשפת הדיבור או הכתוביות הקיימות. כך למשל ניתן לצפות בכתוביות בשתי שפות במקביל, שפת המקור ושפת התלמיד. יותר מכך, האפליקציה מאפשרת לכם לערבב בין הכתוביות כך שחלק מהן יופיעו בשפת המקור וחלק בשפת התלמיד ללא סדר מסוים. גרסה קודמת של התוסף התאימה לסרטוני יוטיוב, TED וקבצים שמותקנים על המחשב האישי, אבל כעת הושק גם תוסף מיוחד לנטפליקס.

 

לקבץ מילים ליצירת מילון אישי לקבץ מילים ליצירת מילון אישי צילום: netflix

 

בגרסה החדשה ניתן לעצור את השידור כדי ללחוץ על מילה מסוימת בכתוביות ולקבל תרגום מלא שלה, כמו גם לשמור מילים נבחרות למעין מילון אישי. והיא אפילו תדגיש עבורכם ביטויים וצירופי מילים בכתוביות עצמן.

 

מפתחי הדפדפן הם צרפתים והאפליקציה פותחה בעזרת בלשנים ומרצים ממספר אוניברסיטאות צרפתיות. למרות שרוב העבודה היא במסגרת צפייה בווידיאו, המערכת יודעת גם לבנות תוכנית לימודים מלאה ולבצע מעקב אחרי ההתקדמות של המשתמש כדי להתאים את הקושי לרמה המבוקשת.

 

השימוש בפליקס עבור תוכן אונליין אמנם מחייב דפדפן, אך עבור תוכן מקומי תיאלצו להוריד את נגן הווידיאו המקומי של החברה. בשלב זה המערכת יודעת להציע כתוביות בשמונה שפות כולל עברית(!), נקודה ראויה לציון עבור סטארט-אפ שאינו ישראלי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x