חדשות טכנולוגיה

מקאפי לאינטל: "תחזירו לי את שמי"

מייסד חברת האבטחה שנקראית על שמו מעונין להשתמש בשם עבור קרן ההשקעות שלו, אבל המותג ההיסטורי שייך היום לאינטל שמנהלת מגעים למכירת חטיבת האבטחה שלה

רפאל קאהאן 12:4305.09.16
מייסד חברת האבטחה ג'ון מקאפי ידוע כדמות אקסנטרית למדי בעולם הטכנולוגיה, אך לפעולה האחרונה שלו כנראה לא ציפו באינטל. מקאפי הגיש תביעה נגד החברה במהלך סוף השבוע בה הוא תובע ממנה שתאפשר לו להשתמש בשמו עבור קרן ההשקעות שלו, שנקראת כיום MGT Capital Investments ושאותה הוא רוצה להפוך ל-John McAfee Global Technologies.

 

על פניו דרישה לגיטימית מחברה שהפסיקה להשתמש במיתוג מקאפי עבור חטיבת אבטחת המידע שלה, ששינתה את שמה לאינטל סקיוריטי לפני מספר שנים. אבל אינטל נמצאת כיום במהלכים למכור את החטיבה והיא לא מוכנה לוותר על המותג ההיסטורי שלטענתה משביח את ערכה של החטיבה.

 

המיתוג תחת השם מק'אפי שווה לאינטל הרבה כסף המיתוג תחת השם מק'אפי שווה לאינטל הרבה כסף צילום: בלומברג

 

האם מקאפי זכאי לדרוש את שמו בחזרה? לפי הסכם שנחתם בין מקאפי החברה למקאפי האדם ב-1991, האחרון העניק לה את שמו עבור 9 מיליון דולר. ב-1994, עזב מק'אפי את החברה שייסד בטריקת דלת וב-2011 נמכרה החברה לאינטל עבור כ-7.7 מיליארד דולר וזו ירשה את ההסכם ההיסטורי.

 

אינטל טוענת היום שהמותג מקאפי שווה לה הרבה כסף במו"מ שהיא מנהלת עם מספר רוכשים פוטנציאליים. בסוכנות בלומברג כבר ציינו שקרן ההשקעות הפרטית TPG הראתה עניין, אך לא ציינו האם המותג מקאפי הוא מה שמשך אותה. בשלב זה אינטל מנסה להשיג ככל הנראה בין 9 ל-11 מיליארד דולר עבור החטיבה, והתשובה שלה למק'פאי האיש היא: "כל שימוש נוסף במותג מקאפי עשוי לדלל את ערכו ואת שיתוף הפעולה הייחודי בין החברה למותג".

 

עם זאת, יש לציין שבעבר מקאפי לא היסס לצאת באופן בוטה נגד מוצרי החברה שייסד. ולמרות שבאינטל מאמינים שמדובר במותג מוצלח ומוכר, לפני שלוש שנים פרסם ג'ון מקאפי וידיאו בו הופיע מוקף בחשפניות ומסניף קוקאין בזמן שהוא מסביר באיומי אקדח כיצד ניתן להסיר את "התועבה הזו", כפי שכינה את האנטי וירוס הקרוי על שמו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x