$
הייטק והון סיכון

המהומה בפריון נמשכת: בעל מניות נוסף דורש לפטר את המנכ"ל

לאחר שבשבוע שעבר קרא אחד מבעלי המניות המרכזיים בחברה, רונן שילה, לכנס אסיפה שלא מן המניין להדחת המנכ"ל ג'וזף מנדלבאום, מצטרף אליו כעת גם בעל מניות נוסף, רוברט ליטץ מנכ"ל iolite partners

מאיר אורבך 17:2302.09.16

הסערה בחברת פריון נמשכת, כאשר בעל מניות נוסף בחברה, מנכ"ל iolite partners רוברט ליטץ, דורש את פיטורי המנכ"ל ג'וזף מנדלבאום. בכך מצטרף ליטץ לאחד מבעלי המניות המרכזיים בפריון, מנכ"ל קומו רונן שילה המחזיק ב-11% מהחברה, שבשבוע שעבר פנה לרשות ני"ע בארה"ב בדרישה לכנס ישיבת דירקטוריון שלא מן המניין שתביא להדחתו של מנדלבאום. היום פנה גם ליטץ לרשות ני"ע בארה"ב בדרישה דומה.  

על השולחן קיימות שתי הצעות: זו של שילה הקורא להחיל מנגנון גמיש יותר להחלפת ההנהלה, וזו של הדירקטוריון שמבקשת אמנם לשנות את אופן התנהלותה של החברה כיום, אבל באופן מתון יותר מכפי שמבקש שילה. ליטץ תומך כאמור בעמדתו של שילה, אם כי החברה בראשותו מחזיקה בנתח קטן בהרבה של מניות בפריון - 0.06% בלבד.

 

המנכ"ל מנדלבאום (מימין) וזה שרוצה להדיחו, מנכ"ל קומו רונן שילה המנכ"ל מנדלבאום (מימין) וזה שרוצה להדיחו, מנכ"ל קומו רונן שילה צילום: ענר גרין

  

מה דעתך על מניית פריון נטוורק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ליטץ טוען כי הצעת הדירקטוריון רעה לחברה. לטענתו, הדירקטוריון אינו רוצה לקחת אחריות ואינו מפקח על ההנהלה של החברה כנדרש, אלא היא זו שמניעה אותו. בשנתיים האחרונות, טוען ליטץ, הוא פנה לדירקטוריון כמה פעמים בנוגע לתפקודו של ג'וזף מנדלבאום כמנכ"ל החברה. לטענת ליטץ, המנכ"ל כשל מכמה סיבות - בין היתר, הוא לא פעל כדי לשדרג את המיזוג עם קונדואיט, הוא לא בנה צוות ניהולי חזק, ולא פעל לפיתוח מוצרים חדשים על ידי החברה על בסיס הנכסים הקיימים שלה. בשורה התחתונה, טוען ליטץ, החברה אינה מצליחה לעצור את הנפילה החופשית במניותיה.

 

מפריון נמסר בתגובה: "ברצוננו להדגיש כי מגישי הודעות העמדה אחראים באופן בלעדי לתוכנן, שחלקן אף מטעה. דירקטוריון החברה דוחה את הטענות המופיעות בהודעות אלה ועומד מאחורי עמדתו שלו שהוצגה בהצהרת הפרוקסי של פריון מה-22 לאוגוסט 2016, ואותה ניתן למצוא במלואה באתר האינטרנט של הרשות לניירות ערך האמריקנית"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x