שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

yes: פיצוץ הלוויין עמוס 6 ייאלץ אותנו ככל הנראה לצמצם ערוצים

החברה מחלקת כיום את שידוריה בין הלוויינים עמוס 2 ועמוס 3, ובתחילת 2017 - כאשר הלוויין הוותיק עמוס 2 צפוי לצאת מכלל שימוש - היא תיוותר עם לוויין אחד, דבר שייצור עומס על נפחי השידור. הערוצים שעל הכוונת: הערוצים בשפות זרות, שמאופיינים באחוזי צפייה נמוכים

אלירן מלכי 21:1301.09.16

בעקבות הפיצוץ הבוקר (שעון ארה"ב) בקן השיגור של הלוויין עמוס 6 בפלורידה שבארה"ב שבעקבותיו נהרס כליל לוויין התקשורת של חברת חלל, מודיעה חברת yes, כי ככל הנראה היא תצטרך לצמצם ערוצים בעקבות המעבר לשידור על גבי לוויין אחד בשנת 2017.

 

חברת הלוויין yes מחלקת כיום את שידוריה בין הלוויין עמוס 2 ללוויין עמוס 3. בתחילת שנת 2017, בעוד מספר חודשים ספורים, הלוויין עמוס 2 אמור לסיים את תפקידו ולצאת מכלל שימוש. ב-yes התכוונו להעביר את השידורים המתבצעים על גביו אל עמוס 6 ובכך לבצע התנתקות מלאה מהלוויין הוותיק מבלי להפריע לרצף השידורים.

 

כעת תצטרך החברה להעביר את מלוא השידורים שלה דרך לוויין בודד, עמוס 3, מבלי שיהיה לה לוויין גיבוי. העברת כל מקטעי השידור ללוויין אחד ככל הנראה ייצור עומס על נפחי השידור ויאלץ את yes לחתוך מספר ערוצים.

רגע הפיצוץ בכן השיגור בפלורידה שבו הושמד הלוויין עמוס 6 רגע הפיצוץ בכן השיגור בפלורידה שבו הושמד הלוויין עמוס 6 צילום: אי פי איי

 

בחברה החליטו להוריד ערוצים שאין להם אחוזי צפייה גבוהים כמו הערוצים בשפות הזרות שהיא מצרפת לחבילה. העברת השידורים על גבי לוויין אחד מגדילה את רמת הסיכון של yes שכעת תצטרך לקוות שלא תיגרם שום תקלה ללוויין היחיד שממנו היא משדרת.

 

בדצמבר האחרון הודיעה חברת חלל תקשורת, המחזיקה בסדרת הלוויינים עמוס, כי היא איבדה קשר עם הלוויין עמוס 5. אם כעת מסיבה כלשהי החברה תאבד קשר עם הלוויין עמוס 3, שידורי yes ככל הנראה יופסקו עד שימצא פתרון אחר.

 

השינויים - "בערוצים שאינם בעלי עניין"

 

מ-yes נמסר כי "אי עלייתו של עמוס 6 לא תפגע בשידורי yes ובחווית הצפייה. ייתכן שלקראת 2017 יהיו שינויים בשידור ערוצים בודדים שאינם בעלי עניין. yes ממשיכה לשדר כרגיל ולתת ללקוחותינו את הטלוויזיה הטובה ביותר בישראל".

 

ממשרד התקשורת נמסר: "חברת yes דיווחה למשרד התקשורת כי אובדנו של לוויין עמוס 6 לא משפיע מיידית על השידורים והשירות של לקוחות yes, אולם עלול להשפיע באופן מינורי על השירות בעוד מספר חודשים. סוכם כי לאחר שהחברה תלמד את ההשפעות העתידיות, תיערך פגישה עם משרד התקשורת ומועצת הכבלים והלוויין כדי לבחון פתרונות שיבטיחו את המשך השירות. נכון לעכשיו, הגיבוי מתבצע באמצעות הלוויין עמוס 2 שאמור לצאת משירות בעוד כמה חודשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x