$
מכשירים ומדריכים

סמסונג חשפה את ה-Gear 3S: שעון חכם עם ניחוח נוסטלגי

היצרנית הקוריאנית הבינה שכדי לשכנע אנשים לחזור לענוד שעונים היא צריכה להשקיע בעיצוב ולקרוץ לבלוטות הנוסטלגיה. שני דגמי השעונים החדשים כוללים גם יכולות GPS מובנות, תמיכה בסמסונג פיי ואפשרות האזנה למוזיקה

ליאור באקאלו, ברלין 21:1031.08.16

סמסונג הציגה הערב (ד') ב-IFA את שעון חכם חדש מדגם גיר S3 שהוא השביעי במספר בליין השעונים החכמים שלה. מאירוע ההשקה עולה כי החברה הבינה את הבעיה העיקרית של השעון החכם – אנשים שהתרגלו לא לענוד שעונים ב-15 השנה האחרונות, מאז עליית הסמארטפונים, כנראה לא יחרגו ממנהגם. מי שצפויים לרכוש שעון חכם הם אנשים שפשוט אוהבים שעונים. התובנה הזו ניכרה בבירור באירוע הצגת השעון: במקום מפרט טכני שמדבר על גדלים ויכולות חישוב סמסונג דיברה על אהבת שעונים; במקום להעלות לבמה מפתחים את האירוע הנחה עיתונאי שמתמחה בשעונים שראיין את מעצב הגיר 3, איוון ארפה.

 

הגיר 3 מגיע בשני דגמים: קלאסי ופרונטיר. פרונטיר הוא שעון שסמסונג ממתגת כמוצר אקסטרים והוא עמיד בתנאי מזג אוויר קשים, חסין לזעזועים ובעל זכוכית חזקה.

 

דגם הפרונטיר. לאוהבי אתגרים דגם הפרונטיר. לאוהבי אתגרים צילום: סמסונג

 

לדברי סמסונג, היא החלה את מלאכת פיתוח השעון הפעם מהחשיבה על עיצוב שימשוך חובבי שעונים קלאסיים ורק אחר כך הוסיפה את הטכנולוגיה. המטרה: להצליח היכן שחברות אחרות, ובהן גם אפל, נכשלו - להפוך את השעון החכם לאביזר שהוא לא רק גאדג'ט מיותר, אלא אביזר סגנון חיים. כחלק מהניסיון להעביר את המסר הזה סמסונג הדגישה כי השעונים החדשים באים עם אלפי אפשרויות עיצוב מסך ועם הקניית היכולת למשתמש לעצב את פני השעון בעצמו. לדברי החברה, היא שיתפה פעולה עם מעצבים בינלאומיים ידועים לעיצוב פני שעונים לגיר S3, אך לא נקבה בשמות. כחלק מהשאיפה לקרוץ לחובבי השעונים נוספה לשעון החדש פונקציית אולווייז און, שמציגה את פני השעון כל העת.

 

בנוסף ליומרות העיצוביות, סמסונג לקחה צעד נוסף קדימה והפכה את הגיר S3 לטלפון סלולרי לכל דבר: למוצר נוספה יכולת תקשורת LTE שמעניקה לו את היכולת לקבל שיחות וכן לשמוע מוזיקה בסטרימינג. במהלך ההצגה הודגמה האזנה לספוטיפיי באמצעות השעון. כמו כן צויד השעון ביכולות GPS מובנות, ברומטר ויכולות תשלום ותמיכה בסמסונג פיי באמצעות טכנולוגיות MST ו-NFC . זאת בנוסף על תמיכה בבלוטות' ו-ווייפיי.

 

הדגם הקלאסי. המסך תמיד דולק הדגם הקלאסי. המסך תמיד דולק צילום: סמסונג

 

חלק מהיכולות החדשות דוגמת ה- GPS והברומטר, מעניקות לשעון יכולת של מדידת גובה ומהירות, שמתיישבות עם הניסיון של סמסונג לקרוץ לדימוי של השעונים לאנשים הרפתקנים, כפי שהתרגלנו לראות זה שנים בפרסומות לשעוני יוקרה, שכל קשר ביניהם לבין עונדיהם מקרי בהחלט.

 

כמו כן, השעון מאפשר למשתמשים לשלוט באלמנטים מסוימים של המכונית המחוברת, דוגמת כיוון המזגן ויכולות מולטימדיה. כדי לתמוך בשלל היכולות המתוחכמות האלה סמסונג טוענת לחיי סוללה ארוכים יותר מהמקובל.

 

תכונה נוספת היא תמיכה ברצועות שעון בסטנדרט 22 מ"מ שלדברי סמסונג מאפשר לחובבי שעונים להשתמש ברצועות הקיימות בשוק ולא כובלות אותם לעיצובים שסמסונג תמכור להם.

 

החברה לא פרסמה את מחרי הדגמים השונים, אבל ציינה שהם יופצו בשלב ראשון רק בארה"ב ובקוריאה ובהמשך יגיעו גם למדינות נוספות.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x