$
חדשות טכנולוגיה

האיחוד בין Dell ו-EMC ייצא לפועל ב-7 בספטמבר

הרגולטור הסיני אישר את עסקת המיזוג בין שתי החברות. החברה החדשה תיקרא Dell Technologies והיא תמנה כ-140 אלף עובדים, מה שיהפוך אותה לאחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות בעולם

רפאל קאהאן 16:5631.08.16

חברת Dell הודיעה היום (ד') על אישור עסקת הרכישה של ענקית האחסון EMC על ידי הרגולטור הסיני. זה המהלך הרשמי האחרון לו ציפו בשתי החברות וההכרזה עליו מסירה את המחסום האחרון שעמד בפני החברות. עם ההודעה על אישור העסקה Dell דיווחה גם על התאריך הרשמי להשלמתה: 7 בספטמבר.

 

החברה החדשה תיקרא Dell Technologies, והיא תחל לפעול מיד לאחר סגירת העסקה. בעלי המניות של EMC אישרו את המכירה כבר ב-19 ביולי ברוב מוחץ של כ-98%, כך לפי הודעתה של Dell. "זהו שלב היסטורי עבור שתי החברות" ,מסר מייקל דל, "החברה המשולבת תמצא בעמדת זינוק מצוינת על מנת להתמודד עם תחומי הצמיחה העתידיים ב-IT".

 

מייקל דל. יאלץ לממן חלק מסכום הרכישה באמצעות הלוואות מייקל דל. יאלץ לממן חלק מסכום הרכישה באמצעות הלוואות צילום: בלומברג

 

עוד ציין דל שהחברה המשולבת תמנה קרוב ל-140 אלף עובדים ברחבי העולם, מה שהופך אותה הלכה למעשה לאחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות ביותר כיום. בסגירת המסחר צפויים בעלי המניות של EMC לקבל כ-24.05 דולר למניה. בנוסף החברה הנפיקה מניית מעקב שמקושרת לאחזקותיה בחברת VMware. בעלי המניות יקבלו 0.111 מניות מעקב על כל מניה של EMC בה החזיקו.

 

כל חברה שרוצה לפעול בסין או שפועלת במדינה צריכה לקבל את אישור הרגולטור המקומי, משרד המסחר, על מיזוג שהיא מתכננת. בין השאר בשל הסכמי מסחר בינלאומיים עליהן חתומות ארה"ב וסין. במקרה הנוכחי, הרגולטור הסיני אישר את העסקה ברגע האחרון, זאת אומרת 180 יום מהרגע שהוגשה הבקשה. בדרך כלל מיזוגים מאושרים תוך כחודש עד ארבעה חודשים.

 

מניית EMC צפויה להימחק מהמסחר ומניית המעקב תחל להיסחר תחת הטיקר DVMT. רכישת EMC היא אחד המיזוגים הגדולים בהיסטוריה של הטכנולוגיה. שוויה של הרכישה צפוי לעמוד על כ-67 מיליארד דולר שמייקל דל ייאלץ לממן בחלקו הגדול בעזרת מינופים והלוואות. בשלב זה, החברה צפויה להמשיך לפעול על בסיס החלוקה שהייתה נהוגה תחת EMC, אך לא ברור אם הרכישה תלווה בצמצום חטיבות ופיטורי עובדים. לשתי החברות יש מרכזי מחקר ופיתוח בישראל שמונים כ-1300 עובדים סך הכל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x