שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

משרד התקשורת: קנס של 31 מיליון שקל לגולן טלקום על הפרת הרישיון

המשרד חילט לחברת הסלולר את הסכום האמור מתוך כספי הערבון שלה העומדים על 80 מיליון שקל - בעקבות פירוק האנטנות שלה; בגולן אומרים כי יערערו לבית המשפט על הקנס "חסר התקדים"

אלירן מלכי 19:3130.08.16

משרד התקשורת הודיע היום כי החליט לחלט לחברת הסלולר גולן טלקום בבעלות מיכאל גולן 31 מיליון שקל בעקבות פירוק רשת הסלולר שלה והפרת הוראות הרישיון. בגולן אומרים כי מעולם לא היה קנס בסדר גודל כזה לחברת סלולר, וכי הם מתכוונים לנקוט את כל הכלים המשפטיים העומדים לרשותם.

 

בקיץ 2014 גולן החלה בהליכי פירוק של הרשת העצמאית שלה שמנתה בזמנו כ-900 אנטנות. כיום לגולן יש כ-65 אנטנות בלבד והיא מקבלת את שירותי הסלולר שלה מחברת סלקום. משרד התקשורת לא נקט במשך שנתיים שום פעולה נגד ההפרות של גולן והעניק לה הגנת ינוקא.

 

בדצמבר האחרון עתרה פרטנר לבג"ץ נגד משרד התקשורת, מנכ"לה שלמה פילבר, שר התקשורת בנימין נתניהו ונגד גולן טלקום. פרטנר טענה כי משרד התקשורת מבצע אכיפה סלקטיבית כאשר הוא מעניק הגנת ינוקא לגולן טלקום.

 

ב-20 באפריל, משרד התקשורת זימן את גולן בפעם הראשונה לשימוע והיום הוא מפרסם את תוצאותיו. המשרד מחלט לגולן 31 מיליון מתוך 80 מיליון שקל מכספי הערבון שלה.

 

מיכאל גולן מיכאל גולן צילום: אוראל כהן

בגולן מתכוונים כאמור לערער על החלטת המשרד ולגרור אותו לבית המשפט; עם זאת במידה שהחברה לא תצליח בהליכים המשפטיים, היא תצטרך גם להשלים את הכספים לקופת הערבון שלה וגם לתקן את ההפרות, כלומר לפרוס בחזרה את האנטנות או לחתום על הסכם שיתוף רשתות עם אחת החברות בשוק.

 

במשרד התקשורת אומרים כי ההפרות של גולן פגעו בתחרות וגרמו לחוסר שוויון בהשקעות ובעלויות לשחקן בעל תשתית עצמאית, ובכך יצרו תחרות לא הוגנת ולא מאוזנת. זאת, משום שההוצאות על רשת הסלולר של גולן היו נמוכות, דבר שאיפשר לה להציע מחירים נמוכים לצרכנים - וגרר מטה את כלל המחירים בשוק.

 

במשרד התקשורת הדגישו כי "עודנו שואפים להגברת התחרות בתחום הסלולר ולרמת השקעות גבוהה. לכן, ככל שסוגיה זאת תהיה רלוונטית בהמשך בעת מועד תשלום החילוט, וככל שגולן תעמיד הסכם שיתוף רשתות העומד בתנאי המדיניות, בין אם בעצמה או בין אם באמצעות רוכש שייכנס בנעליה, הדבר יילקח כשיקול חיובי ומשמעותי". לפיכך, המשרד משאיר לגולן פתח להפחית ואף לבטל את הקנס אם היא תחתום על הסכם שיתוף רשתות או תחליף בעלים.

 

גולן טלקום מסרה בתגובה: "בעקבות החלטת משרד התקשורת והקנס שהושת עליה החברה תערער על ההחלטה מול שר התקשורת ובמידת הצורך מול בית המשפט העליון. החברות בזק, הוט, סלקום, פרטנר ופלאפון מעולם לא נקנסו ביותר מ-8 מיליון שקל. מפתיע ומאכזב שקנס חסר תקדים זה מושת על חברה שתרמה רבות לטובת הצרכן והתחרות בישראל. מיום השקתה חסכה גולן טלקום יותר מ-20 מיליארד שקל לצרכנים בישראל בעקבות המהפכה הסלולרית והצרכנית שהובילה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x