$
חדשות טכנולוגיה

מיזוג בין Leap Therapeutics וחברת מקרוקיור הישראלית

החברה הישראלית נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-40 מיליון דולר. ב-2015 דיווחה מקרוקיור על כישלון הניסוי בתרופה המובילה שלה. בעקבות המיזוג ינהל מנכ"ל Leap את החברה ונסים משיח המנכ"ל הנוכחי ימונה לדירקטוריון

מאיר אורבך 17:3029.08.16

Leap Therapeutics האמריקאית ממזגת לתוכה את חברת מקרוקיור הישראלית הנסחרת בנאסדק. הרוכשת היא חברה פרטית שבעקבות הרכישה תהפוך את מקרוקיור הישראלית לחטיבה מלאה בבעלותה. כיום נסחרת החברה הישראלית בשווי של כ-40 מיליון דולר בנאסד"ק. מקרוקיור מפתחת לריפוי תאי לפצעים כרוניים.

 

בעקבות הסכם המיזוג בין החברות, Leap Therapeutics מתכוונת להגיש בקשה לנאסד"ק לרישום. על פי ההסכם החדש יקבלו בעלי המניות של מקרוקיור מניות של חברת Leap Therapeutics. כמו כן הבטיחו משקיעי הרוכשת להשקיע 10 מיליון דולר נוספים בהשלמת העסקה. משקיעי מקרוקיור יקבלו 31.8% מהחברה החדשה ובעלי המניות של Leap Therapeutics צפויים לקבל 68.2% מהחברה החדשה. משקיעי Leap Therapeutics זכאים לקבל חלק מהתמלוגי מכירות עתידיים של החברה. לחברה הממוזגת צפוי להיות סכום מינימלי של כ-30 מיליון דולר בבנק בעקבות ההסכם.

 

 צילום: shutterstock

 

ב-2015 דיווחה מקרוקיור על כישלון של הניסוי שלה בתרופה המובילה שלה CureXcell . כישלון זה הביא את החברה לחפש פתרונות חדשים ולכן המיזוג הוא מוצא טוב לחברה אשר מחפשת את דרכה. החברה הנפיקה את מניותיה בגל ההנפקות הגדול של חברות ביומד ישראליות בשנת 2014. החברה גייסה 53.5 מיליון דולר לפי שווי של 162 מיליון דולר אחרי הכסף, במחיר מניה של 10 דולר. התשקיף דיבר על הנפקה לפי מחיר של 15-13 דולר למניה ושווי של 240-210 מיליון דולר. במסחר נפלה מניית החברה ב־25% למחיר של 7.49 דולר .

 

"המיזוג בין החברות ימצב אותנו כחברה מובילה בתחום האימונולוגי עם מספיק הון כדי לקדם את צנרת המוצרים שלנו", אומר כריסטופר מיאבלי, מנכל Leap. 

לדברי נסים משיח, מנכ"ל ויו"ר מקרוקיור, "אחרי בדיקה של מספר רב של אלטרנטיבות עבור החברה החליט דירקטוריון החברה שזה הפתרון הטוב ביותר לבעלי המניות שלנו". בעקבות המיזוג ינהל מנכ"ל Leap את החברה ומשיח ימונה לדירקטוריון החברה.

 

את חברה ליפ ייצג בעסקה עו"ד ברי לבנפלד ממשרד עורכי הדין יגאל ארנון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x