שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

טים קוק מציין 5 שנים כמנכ"ל אפל עם מענק של 135 מיליון דולר במניות

במסמכים שהגיש לרשות ני"ע האמריקאית קוק מציין כי מכר מניות בשווי 36 מיליון דולר ומתכוון להחזיק בנותרות. לפי תוכנית חלוקת המניות שקיבל עת נכנס לתפקיד ב-2011 הוא יקבל 7 מיליון מניות עד 2021

שירות כלכליסט 16:3429.08.16

מנכ"ל אפל טים קוק קיבל השבוע את החלק הגדול ביותר עד כה ממענק המניות שהוענק לו בעת שמונה לתפקיד מנכ"ל ענקית הטכנולוגיה ב-2011.

 

במסמכים שהגיש קוק ביום שישי לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), ציין כי קיבל 1.26 מיליון מניות של אפל, המוערכות בשווי של 135 מיליון דולר. המניות הללו הן חלק מחבילת מניות מוגבלות שהוענקה לו לפני חמש שנים. הוא הגיע לנקודת המחצית בתכנית חלוקת המניות, לפיה יזכה ב-7 מיליון מניות עד 2021.

 

טים קוק. קבלת המענק היתה תלויה בעמידה ביעדים טים קוק. קבלת המענק היתה תלויה בעמידה ביעדים איור: אי פי איי

 

קוק זכה ברוב המניות הנוכחיות – 980 אלף – הודות לכך שהחזיק מעמד בתפקיד המנכ"ל במשך חמש שנים. הוא הרוויח את 280 אלף המניות הנוספות לאחר שהביצועים של אפל היו טובים יותר בשלוש השנים האחרונות משני שלישים של החברות הנסחרות במדד S&P 500. במקביל, קוק ציין במסמכים כי מכר מניות בשווי 36 מיליון דולר. הוא מתכוון להחזיק במניות הנותרות.

 

מרבית ההכנסה של קוק נובעת מתכנית חלוקת המניות. בשנה התקציבית שהסתיימה בספטמבר 2015, הוא הרוויח 10 מיליון דולר בשכר ובבונוסים, אך לא קיבל מענקי מניות או אופציות נוספים.

 

תכנית חלוקת המניות שקיבל קוק ב-2011 שונתה ב-2013 כך שהוא היה יכול לפדות חלק מהמניות בשלב מוקדם יותר מהמתוכנן, אך במקביל הוחלט כי יוכל לקבל שליש מהמניות רק אם יעמוד ביעדי ביצועים. קוק עמד ביעדים, למרות שאפל מתמודדת עם לא מעט אתגרים לאחרונה. ההכנסות ירדו בשני הרבעונים האחרונים ברציפות והמניות צנחו בקרוב ל-20% מאז רשמו שיא במאי 2015, על רקע האטה בביקוש למכשירי האייפון והאייפד. ביולי דיווחה החברה על ירידה של 27% ברווחים הרבעוניים בעקבות ירידה במכירות האייפון. החברה צפויה להשיק ב-7 לספטמבר את האייפון החדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x