$
חדשות טכנולוגיה

ווטסאפ תעביר לפייסבוק את מספר הטלפון שלכם

הרשת החברתית יודעת עליכם לא מעט, ובקרוב היא תדע אפילו יותר. מידע של מעל למיליארד משתמשים באפליקציה הפופולרית יועבר לחברה האם שלה וישמש אותה כדי להתאים להם פרסומות ולהציע אנשים שהם מכירים

הגר רבט 16:4525.08.16

כאשר פייסבוק רכשה את אפליקציית המסרים בשנת 2014, פרסם אחד המייסדים, יאן קום, מסר מרגיע למשתמשים: "כיבוד הפרטיות שלכם היא בדי.אן.איי שלנו וכשבנינו את ווטסאפ עשינו זאת כך שנצבור עליכם כמה שפחות מידע". היום (ה') החברה הכריזה כי היא תתחיל לשתף עם חברת האם מידע מסוים של המשתמשים, שיכלול גם את מספרי טלפון שלהם.

 

"היום, לראשונה מזה 4 שנים, אנחנו משנים את תנאי הפרטיות של האפליקציה, כחלק מהתוכניות שלנו לבדוק כיצד אנשים מתקשרים עם בתי עסק בחודשים הקרובים" פורסם בבלוג הרשמי של ווטסאפ, "העדכון משקף גם את העובדה שהצטרפנו לפייסבוק".

 

 צילום: רויטרס

 

במאי השנה נחשף כי ווטסאפ תאפשר ללקוחות עסקיים כמו בנקים, חברות תעופה ועסקים אחרים לשלוח הודעות שיווקיות למשתמשים, כחלק מהתוכנית העסקית המתגבשת שלה. אבל החברה הבטיחה שמשתמשים יוכלו לשלוט בתקשורת מול בתי העסק.

 

כשווטסאפ הוקמה ב-2010 היא התחייבה שלא לשלב פרסומות בשירות ובמקום זאת תכננה להרוויח מדמי מנוי שעמדו על דולר אחד לשנה. אולם משתמשים קיבלו את השנה הראשונה בחינם ורבים לא נדרשו לשלם את דמי המנוי בשום שלב לאחר מכן, ולא ידוע כמה הכנסה הצליחה החברה ליצור ממודל זה, לפני שביטלה אותו סופית בינואר השנה.

 

ווטסאפ רכשה על ידי פייסבוק ב-2014 תמורת 19 מיליארד דולר, ומאז הופעלו עליה לחצים מצד בעלי המניות להתחיל להחזיר את ההשקעה. עם זאת, ווטסאפ תמיד הקפידה לשמור על פרטיות משתמשיה ובאפריל השנה אפילו הודיעה שהיא מצפינה את התקשורת באפליקציה מקצה לקצה, מה שעורר עליה את זעמן של רשויות החוק בכמה מקרים. אתמול היא הבטיחה למשתמשים ש"לא פייסבוק, לא ווטסאפ ולא אף אחד אחר יוכל לשתף את מספר הטלפון שלך עם אחרים, ולא נמכור, נשתף או נעביר את המספר למפרסמים". ספק כמה ההודעה הזו מנחמת את המשתמשים בשלב זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x