שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

הפיצול לא מוכיח את עצמו: הכנסותיה של HP ממשיכות לרדת

זהו הרבעון השלישי ברציפות שחברת המחשבים האמריקאית רושמת ירידה בהכנסות. עם זאת החברה הצליחה לעקוף את תחזיות האנליסטים, ונהנית מכירות נאות בשוק מחשבי הגיימרים

רפאל קאהאן 12:1925.08.16

חברת החומרה והמחשוב HP Inc, התוצאה של פיצול חברת המחשבים הותיקה HP בתחילת השנה, פרסמה אמש (ד') את הדו"ח הרבעוני שלה. בעוד שהחברה יכולה לרשום לעצמה הישג בכך שהצליחה להגדיל ב-7.5% את הכנסות חטיבת המחשבים האישיים בתקופה קשה במיוחד בשוק, הכנסות חטיבת המדפסות קרסו ונפלו בצורה חדה ב-14.3%. בסך הכל. בסך החברה דיווחה על הכנסות בגובה 11.89 מיליארד דולר, ירידה של 4% ביחס להכנסות חטיבות אלו אשתקד.

שאר הנתונים בדו"ח ממשיכים להראות תמונה מעורבת. כך למשל, החברה היכתה את תחזיות האנליסטים, שצפו כי החברה תרשום הכנסות בגובה 11.49 מיליארד דולר בלבד. בנוסף, החברה גם הצליחה לצמצם את ההוצאות התפעוליות שלה ב-9%, מה שאפשר לה לרווח על רווח תפעולי גבוה מהצפוי - 843 מיליון דולר, עליה של 20% לעומת הרבעון הקודם. העליה בהכנסות חטיבת המחשבים האישיים לא רק נהנית מעליה במכירות מחשבים ניידים אלא גם עליה בקטגוריית מחשבי הגיימרים, שם שולי הרווח גבוהים למדי. היא אף הצליחה במקביל להגדיל את מכירות קטגוריית הכרומבוקים, קטגוריה שאומנם מספקת רווח קטן עקב המחיר הזול של מחשבים אלו שנמכרים בעיקר לשוק החינוך, אבל נהנית מהיקף מכירות משמעותי.

מחשב הגיימרים החדש של HP, ה-Omen. החברה הגדילה את מכירותיה בקטגוריה מחשב הגיימרים החדש של HP, ה-Omen. החברה הגדילה את מכירותיה בקטגוריה צילום: הראל עילם

 

אבל השיפור בשולי הרווח של החברה מגיע על חשבון הגורם האנושי - ברבעון האחרון HP פיטרה אלף עובדים נוספים, מה שמעלה את מספר העובדים המפוטרים מאז הפיצול לכ-2,300. HP גם פיטרה עשרות אלפי עובדים לפני הפיצול במספר גלים.. לא ברור כעת האם החברה תמשיך לפטר עובדים גם ברבעון הקרובים, אך זה לא יהיה מפתיע בהתחשב בכך שהפיטורים עליהם דיווחה לא היו חלק מהתוכנית המקורית שלה. מבדיקת "כלכליסט" מתברר כי גלי הפיטורים האחרונים לא פגעו בעובדי החברה בישראל.

 

בנוסף, במהלך שיחת הועידה עם המשקיעים לאחר פרסום הדו"ח הודיע דיון וייסלר, מנכ"ל החברה, שהוא צופה רווח של בין 34 ל-37 סנט למניה ברבעון הבא, בניגוד לציפיות האנליסטים לרווח של 41 סנט למניה. ההודעה הזו גרמה לירידות של בין 4.5% ל-6% במניית החברה במסחר המאוחר אתמול, למרות שמרבית הנתונים בדו"ח היו חיוביים בסופו של דבר.

 

על מנת לשקם את אמון המשקיעים החברה תיאלץ להראות שיפור במכירות חטיבת המדפסות - הדבר קריטי ליציבות ארוכת הטווח של החברה, שנסמכת על ערוצי ההכנסות הקבועים של מכירות מחסניות דיו וטונרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x