$
חדשות טכנולוגיה

אמזון תשיק שירות מוזיקה מוזל, אבל רק לבעלי אקו

ענקית הקמעונאות תציע שירות סטרימינג מוזל שיפעל רק דרך אקו, הרמקול החכם שלה. החברה מתכוונת להשיק במקביל גם שירות מוזיקה מלא ונפרד מאמזון פריים במחיר גבוה יותר

הראל עילם 15:4923.08.16

שירות המנויים הפופולרי של אמזון עומד לקבל אח צעיר – אתר recode מדווח כי החברה מעוניינת להשיק כבר בחודש הבא שירות סטרימינג למוזיקה שיעלה בין 4 ל-5 דולר לחודש בלבד.

 

לפי הדיווח, אמזון תציע ללקוחות שרכשו את אקו – הרמקול החכם של אמזון שכולל את הסייעת הדיגיטלית אלקסה - לרכוש מנוי עבור אמזון מיוזיק בלבד, בלי שיצטרכו לרכוש את מנוי פריים המלא והיקר יותר.

 

אמזון פריים. כרגע ההיצע המוזיקלי די מוגבל אמזון פריים. כרגע ההיצע המוזיקלי די מוגבל

 

פריים החל את דרכו כמנוי שנתי בסך 99 דולר שמעניק לגולשים גישה בלתי מוגבלת למשלוחי אקספרס בחינם, אבל כיום כל לקוחות פריים מקבלים גם גישה לאמזון וידיאו, שירות סטרימינג הווידיאו של אמזון שמתחרה ישירות בנטפליקס וכולל תכנים מקוריים, ואמזון מיוזיק, שירות סטרימינג למוזיקה שבדומה לספוטיפיי ושירותים דומים מאפשר האזנה בלתי מוגבלת למוזיקה לפי דרישה. 

 

ביוני האחרון התפרסמו דיווחים לפיהם אמזון עובדת על השקת אמזון מיוזיק כשירות עצמאי ומלא, שיתחרה באופן ישיר באפל מיוזיק, ספוטיפיי ואחרים. כעת, כחלק מפריים, השירות סובל ממיעוט של תכנים. על מנת להציע מאגר שירים מלא כספוטיפיי, אמזון חייבת לגבות סכום גבוה משמעותית מהעלות הנוכחית של פריים.

 

לפי recode, אמזון תשיק הן את השירות היעודי לאקו והן את השירות המלא והנפרד, כבר בחודש הבא. לא ברור עדיין האם מדובר בשירותים נבדלים או רק בקטגוריות מחיר שונות. השירות המוזל יהיה כאמור מוגבל לאקו, כך שהוא לא יאפשר ללקוחות גישה למוזיקה מהסמארטפון או מהמחשב האישי, ואם שני השירותים אכן יציעו גישה לאותו מגוון מוזיקלי, לא ברור מי קהל היעד של השירות המוזל.

 

מאידך, אם מדובר בשירותים נבדלים יתכן כי המגבלה הזאת היא שאפשרה לאמזון להגיע להסכמי רשיון זולים יותר עם חברות המוזיקה ולהוריד את העלויות. יתכן גם שאמזון מסבסדת בצורה חלקית את השירות על מנת לעודד את מכירות אקו - החברה כבר השתמשה בטקטיקות דומות על מנת לקדם את סדרת הטאבלטים וממירי הטלוויזיה שלה. .

בטל שלח
    לכל התגובות
    x