שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אקזיט של עשרות מיליוני דולרים: פורד רוכשת את Saips הישראלית

החברה פיתחה טכנולוגיה לראייה ממוחשבת; הרכישה היא חלק נוסף מהתוכנית של פורד להכריז על רכב אוטונומי בשנת 2021; אודי דנינו, ממייסדי Saips ל"כלכליסט": "לא חשבנו למכור. אנחנו מוכרים ורווחיים, אבל משך אותנו החיבור לפרוייקט של פורד"

מאיר אורבך 08:2417.08.16

יצרניות הרכב העולמיות ממשיכות לגלות עניין בחברות הישראליות והבוקר הודיעה יצרנית הרכב האמריקאית פורד שהיא רוכשת את החברה הישראלית Saips. הרכישה היא חלק מתוכניתה של פורד להכריז על רכב אוטונומי בשנת 2021. שווי העסקה מוערך בעשרות מיליוני דולרים.

 

החברה הישראלית פיתחה טכנולוגיה לראייה ממוחשבת מבוססת machine learning. מטרת הרכישה על פי פורד היא לחזק את היכולות של החברה בתחום האינטיליגנציה המלאכותית והראייה הממוחשבת. החברה הישראלית פיתחה אלגוריתם לתחום עיבוד וידאו ותמונה. המומחיות של החברה הישראלית תסייע לפורד להפוך להיות מובילה בתחום של התמצאות בסביבה.

 

היכולות של החברה הישראלית כוללות עיבוד של מידע הנאסף על ידי חיישנים שיהיו במערכת הנהיגה של פורד. המידע יעובד למערכת הנהיגה של פורד. המידע שמאתרת הטכנולוגיה הישראלית כולתת זיהוי אנומליות בדרכים ועוד. החברה דיווחה בעבר על שיתופי פעולה עם חברת HP ו-Trax.

 

"לא חשבתי למכור את החברה. אנחנו לא בנינו חברה לאקזיט ואם לא היה נעשה החיבור עם פורד לא היינו נמכרים. אנחנו מוכרים ורווחיים. מה שמשך אותנו זה היכולת להיכנס לפרוייקט המדהים של פורד", מסביר אודי דנינו, ממייסדי החברה, בשיחה עם "כלכליסט".

לדבריו, "לפורד יש אנשים בארץ שמחפשים עבור החברה טכנולוגיה. הגענו אל החברה והבנו שיש בינינו עניין. נוצר קשר מהיר ואיכותי מבחינה אנושית וטכנולוגית. פורד משנה כיוון ואני חש הם יודעים לעשות מעבר לכיוון הטכנולוגי העסקי. זה היה לפני 4 חודשים ומשם העסקה התגלגלה".

 

לדברי דנינו, החברה הוקמה בתחילת 2013 ואז הצטרפו אליו נוגה בולקיש ורותם ליטמן. רותם משמש כטכנולוג הבכיר של החברה ומנהלת את הסניף האמריקאי שלנו.

 עוד לדבריו, החברה מומנה על ידי מייסדי החברה והיא רווחית מהיום הראשון שלו. החברה מעסיקה 12 עובדים.

 

"אנחנו נשאר חברת בת עצמאית של פורד. הם מאפשרים לנו לעבוד אם הלקוחות הקיימים שלנו. אנחנו רוצים להמשיך להיות מבוזרים ובמקביל לעבוד עם יצרנים אחרים".

 

פורד פוקוס חשמלית
פורד פוקוס חשמלית

 

פורד דיווחה שהיא זיהתה את החברה הישראלית כבר ב-2013 בעת שבדקה את השוק הישראלית והבינה את היכולות של SAIPS בתחום של machine learning.

 

"העשור הבא יוגדר על ידי שילוב של אוטומציה במכוניות. אנחנו סבורים, כי ההשפעה של כלי הרכב האוטונומיים על התרבות והחברה תהיה עמוקה כמו זו שהיתה לפס הייצור הנע של פורד לפני 100 שנה", אמר מארק פילדס, נשיא ומנכ"ל פורד.

 

"אנחנו מחויבים להציג כלי רכב אוטונומי לחלוטין, שיוכל לשפר את הבטיחות ולענות על האתגרים החברתיים והסביבתיים שעמם מתמודדים מיליוני אנשים - לא רק עבור אלה שיכולים להרשות לעצמם לקנות רכבי יוקרה".

 

משרד גורניצקי ייצג את פורד בעסקה. את saips ייצגו בעסקה עוה"ד עטיר יפה וקרן שמואלי ממשרד פרל כהן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x