$
אפליקציות

מרמים בפוקימון גו? ניאנטיק תחסום אתכם לכל החיים

מפתחת משחק המובייל הפופולרי נוקטת במדיניות יד קשה כלפי שחקנים שמנסים להתקדם באמצעים לא כשרים והחלה גם לנקוט בצעדים משפטיים נגד מפתחי הבוטים עצמם

עומר כביר 15:5916.08.16

מפתחת הלהיט פוקימון גו החלה לפעול נגד שחקנים שמרמים על מנת להתקדם במשחק ולחסום אותם לכל החיים משימוש באפליקציית המובייל – כך לפי דיווח של "הגארדיין" הבריטי. בנוסף צפויה המפתחת, ניאנטיק (Niantic) לנקוט בצעדים משפטיים נגד מפתחי הבוטים שמשמשים את השחקנים הרמאים.

 

ציידי פוקימונים רבים משתמשים בבוטים ובכלים אחרים שמאפשרים לדמות שלהם להיות פעילה במשך 24 שעות ולהטעות את מערכת זיהוי המיקום כך שתחשוב שהשחקן נמצא בתנועה מתמדת. כתוצאה, הצליחו לפתח אווטארים ופוקימונים חזקים במיוחד.

 

פוקימון גו. לא כל האמצעים כשרים פוקימון גו. לא כל האמצעים כשרים צילום: אי פי איי

 

כתוצאה, שחקנים ישרים מתקשים לנצח בעימותים בזירות הקרב גם כאשר רכשו שדרוגים יקרים בכסף. הדבר עורר לא מעט תסכול בקרב המשתמשים, וגידול במימדי התופעה היה עלול להביא לפגיעה ניכרת בפופולריות של המשחק. בניאנטיק לא העלימו עין מההתרחשויות, ולפי "הגארדיין" החלו לאחרונה להפעיל את הסעיף בתנאי השימוש שמאפשר לחברה לחסום לכל החיים שחקנים שמשתמשים בבוטים וכלים אחרים על מנת להתקדם במשחק.

 

 

במקביל, פתחה החברה בהליכים משפטיים נגד מפתחי הבוטים. אחד מהם, Necrobot, שהבוט שפיתח הורד חצי מיליון פעמים, מיהר להודיע על הפסקת פעילותו עוד קודם לקבלת פנייה מניאנטיק. "בעקבות הליכים משפטיים נגד מפתחי בוטים אחרים (אנחנו עדיין לא קיבלנו מכתב) פיתוח הפרויקט הופסק", כתבו המפתחים בהודעה שפרסמו. "עכשיו אנחנו צריכים להגיד שלום לקהילה. היה כיף".

 

ניאנטיק מסרה בהודעה שפרסמה: "המטרה שלנו היא לספק חוויית משחק הוגנת ומהנה לכולם. נמשיך לפעול לשיפור איכות חוויית המשחק, ולביצוע אופטמיזציה של המערכת למניעת רמאויות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x