$
אפליקציות

"טוויטר הסינית" מעוררת עניין בקרב משקיעים אמריקאים

Weibo שנחשבת למקבילה הסינית לרשת החברתית ונסחרת בנאסד"ק ממשיכה לצמוח ומעוררת אופטימיות רבה אצל המשקיעים. הכנסות החברה ברבעון השני הסתכמו ב-146 מיליון דולר

נמרוד צוק 16:5715.08.16
מניית ווייבו (Weibo), התשובה הסינית לטוויטר, מסעירה בימים האחרונים את המשקיעים בנאסד"ק: בשבועיים האחרונים גבר הביקוש למניה והזניק אותה בחדות - עליה של 30% מתחילת החודש למחיר של 42 דולר, פי 3.5 מנקודת השפל בה נמצאה המניה בפברואר. במקביל מהמרת קבוצת משקיעים אחרת, שהולכת וגדלה, על ירידת המניה בעסקאות שורט בעקבות הערכות כי מחיר המניה הגיע לשיא וכי שווי השוק של החברה מנופח מעבר לערכה האמיתי.

 

מספר מניות החברה שהושאלו לצורך עסקאות שורט הגיע בשבוע שעבר ל-4 מיליון, הרבה מעבר לטווח השכיח שנע בין 1.5 ל-2.5 מיליון. הסיבה לכך, למרות הדו"ח הרבעוני החיובי מאוד של החברה וצמיחתה העקבית, היא קפיצת מכפיל הרווח שלה ל-49, לעומת ממוצע של 42 אצל חברות אחרות בענף כמו פייסבוק וטוויטר, אומרים בסוכנות הידיעות בלומברג.

 

אפליקציית Weibo. עלייה מתמשכת במספר המשתמשים אפליקציית Weibo. עלייה מתמשכת במספר המשתמשים צילום: itunes

 

ברבעון השני של השנה הצהירה החברה על 282 מיליון משתמשים קבועים, כאשר הכנסותיה הסתכמו ב-146 מיליון דולר והרווח עמד על 16 סנט למניה, לעומת תחזיות אנליסטים של 11 סנט. צפי ההכנסות שלה לרבעון השלישי נמצא בטווח שבין 168 מיליון דולר ל-178 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 164.8 מיליון דולר בלבד. לאחרונה הוסיפה החברה פיצ'רים של לייב וידיאו לשירות שלה, שתרמו לעליה במספר המשתמשים. "יש אופטימיות רבה אצל המשקיעים בנוגע לווייבו, והם צופים שהחברה תצליח להמשיך לגדול ולשפר את המוניטציה של הטראפיק", אמר האנליסט הנרי גואו מחברת M Science.

 

השירות של וויבו, הדומה במתכונתו לזה של טוויטר אבל בשפה הסינית ולקהל סיני בלבד, נוצר ב-2012 על ידי חברת האם סינה (SINA), שמעסיקה 6,400 עובדים ומפעילה שורה של עסקי אינטרנט ומדיה בסין. ב-2014 ביצעה החברה ספין-אוף לווייבו והנפיקה אותה כחברת בת נפרדת בנאסד"ק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x