$
חדשות טכנולוגיה

טיים וורנר רוכשת 10% משירות הסטרימינג הולו תמורת 583 מיליון דולר

בעקבות ההסכם יכללו התכנים של תאגיד השידור האמריקאי בשירות השידורים החיים שיושק בעתיד הקרוב. טיים וורנר מצטרפת לחברות תוכן כגון דיסני ו-NBC שמחזיקות גם הן באחוזים מהולו

הראל עילם 18:3203.08.16

הולו מתרחב: שירות סטרימינג הווידיאו האמריקאי הולך לכלול גם את תוכניות הטלוויזיה של חברת טיים-וורנר, שהודיעה הבוקר (ד') רשמית על כך שהשלימה רכישת 10% מאחזקות השירות תמורת 583 מיליון דולר.

 

הולו הוקם לפני כעשור והתפתח להיות מיזם משותף של דיסני, פוקס וקומקאסט, שנועד לאפשר לחברות להכנס לשוק הדיגיטלי בתנאים שלהן וללא פגיעה בזכויות יוצרים. השירות פתוח כרגע רק למשתמשים בארצות הברית וביפן, שצופים דרכו בסדרות טלוויזיה משלושת רשתות הטלוויזיה של החברות: ABC, פוקס ו-NBC. בדומה לנטפליקס, משתמשים יכולים לצפות בכל פרקי הסדרות של רשתות הטלוויזיה ללא מגבלה תמורת תשלום חודשי.

 

 

טיים-וורנר אמרה כי היא לא תכניס את סדרות הטלוויזיה שלה למאגר התכנים לפי דרישה של הולו. במקום זאת, התכנים שלה ישודרו במסגרת שירות השידורים החיים של הולו, שצפוי לעלות לאוויר בתחילת השנה הבאה. המשתמשים יוכלו לצפות בערוצי הטלוויזיה של טיים-וורנר, כגון Cartoon Network, Adult Swim, TNT, "האנה-ברברה" ו-CNN, בשידור חי. מנכ"ל החברה, ג'ף בווקס, אמר בעבר כי שירותי צפייה לפי דרישה פוגמים לדעתו בחווית הצפייה – למרות שדווקא השירות HBO Go, ששייך גם הוא לטיים-וורנר, רושם הצלחה מסחרית נאה. סדרות הטלוויזיה של HBO לא יגיעו להולו.

 

הדיווחים הראשונים על העסקה הופיעו לפני כשבועיים, ובהתחלה נטען כי דירקטוריון הולו היה מעוניין שטיים-וורנר תרכוש נתח גדול משמעותית מהחברה, יתכן ואף 25%. הולו מפסידה מאות מיליוני דולר מדי שנה, מתקשה להתחרות מול שירותים כגון נטפליקס וגם לא עמדה ביעדיה להתרחבות בינלאומית. רשתות טלוויזיה אמריקאיות מתחרות כגון HBO ו-CBS החלו לקדם בכל הכוח את שירותי הסטרימינג שלהם, וכך גם BBC הבריטית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x