$
חדשות טכנולוגיה

שחקנים מתלוננים: פוקימון גו מאלץ אותנו לשלם כדי להתקדם

משתמשים שהגיעו לרמות הגבוהות של המשחק הפופולרי מתלוננים שאין להם אפשרות להמשיך ולהתקדם מעבר לרמה 25 בלי לבצע רכישות ומציעים לחברה שינויים אפשריים לממשק

נמרוד צוק 18:1220.07.16
האם ניאנטיק, יצרנית פוקימון גו, עיצבה את המשחק כך שהשחקנים שהגיעו לדרגות גבוהות יהיו חייבים להוציא כסף כדי להמשיך להתקדם? פוסט עתיר תגובות שפרסם ברדיט גיימר שפועל תחת הכינוי "ריגנארוס", שהגיע לרמה 30 במשחק, טוען כי החברה יצרה מעין "חומה" שהופכת את ההתקדמות מעבר לרמה 25 לכמעט בלתי אפשרית ומסביר אילו שינויים היא צריכה לבצע, לדעתו, כדי לספק חווייה הוגנת יותר כלפי המשתמשים הנאמנים שהשקיעו מספיק זמן ו/או כסף כדי להגיע לרמות כאלו.

 

אחד השינויים שמתרחשים ברמות הגבוהות, מסביר ריגנארוס, הוא עלייה לא לינארית במספר נקודות הניסיון שצריך לצבור כדי לעלות שלב - בעוד שבשלבים הנמוכים מדובר על כמה אלפי נקודות, כדי לעלות משלב 30 ל-31 נדרשות כמעט חצי מיליון נקודות, כאשר המשחק אינו מציע שינויים מקבילים שיאפשרו להגיע למספר נקודות כזה בפרק זמן סביר. בנוסף, המשחק מקשה מאוד על תפיסת פוקימונים ברמות אלו, דבר שמחייב שימשו במספר גדול הרבה יותר כדורי לכידה, ולמעשה מאלץ את השחקן לרכוש אותם בכסף, במקום לאסוף אותם בתחנות הצטיידות ללא עלות, כפי שאפשר לעשות בדרגות הנמוכות.

 

השחקנים מציעים שינויים אפשריים בממשק השחקנים מציעים שינויים אפשריים בממשק צילום: אי פי איי

 

בין ההצעות שהעלה ריגנארוס הוא ציין את שינוי כמות נקודות הניסיון שמקבלים מתפיסת פוקימונים ככל שעולים בדרגה, והענקת מספר גבוה יותר של נקודות על פוקימונים חזקים ונדירים במיוחד - בניגוד למצב כעת, בו מקבלים מספר גדול במיוחד של נקודות בפעם הראשונה שתופסים פוקימון מסוג חדש, ולאחר מכן מספר זהה של נקודות לכל פוקימון נוסף, ואחיד לכל הסוגים.

 

הצעה נוספת היתה להגדיל את גיוון הפוקימונים כך שמספר מסוים מכל סוג, גם אם קטן, יהיה זמין לציד בכל מקום, בניגוד למצב כיום בו פוקימונים מסוג ימי מצויים אך ורק ליד החוף ופוקימונים עירוניים רק בעיר, לדוגמה.

 

 

הבעיה, כפי הנראה, מציקה לשחקנים רבים נוספים - הפוסט של ריגנארוס קיבל קרוב ל-3,000 הצבעות ברדיט תוך יומיים, ורבים מהמגיבים בשרשור הארוך שהתפתח בעקבותיו כתבו דברים דומים. ניאנטיק טרם הגיבה לטענות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x