$
הייטק והון סיכון

חברת HGT שמפתחת תאורת רחוב חכמה גייסה 2 מיליון דולר

הסטארט-אפ הישראלי פיתח מערכת שמשלבת יכולות וידיאו ואודיו ויכולה לנטר אירועי טרור ואירועים פליליים, לרשת את העיר באינטרנט אלחוטי ולחסוך באנרגיה. פיילוט של החברה מתקיים בימים אלה בהרצליה

מאיר אורבך 11:2004.07.16

חברת הסטארט-אפ הישראלית HGT השלימה גיוס של 2 מיליון דולר מחברת הדס גרופ, כך נודע ל"כלכליסט". HGT מפתחת מערכת תאורת רחוב חכמה המשלבת בתוכה יכולות וידיאו ואודיו וכן רישות העיר באינטרנט אלחוטי. המערכת יכולה להשתלב בכל תשתית תאורת רחוב קיימת ומכילה תוכנת זיהוי פנים שמאפשרת ניטור של אירועי טרור. הגיוס הנוכחי מצטרף לגיוס קודם של 1.2 מיליון דולר שאותו גייסה החברה מהדס.

 

HGT משלבת בעמודי תאורה קיימים מגוון רחב של טכנולוגיות ומנצלת את פריסת העמודים ברחבי הערים לשימוש נרחב יותר. בין היישומים שמאפשרת המערכת של HGT ניטור ומעקב אחר אירועי טרור בעת התרחשותם, חיבור Wifi עירוני, מדידת קהל באמצעות מצלמות, מדידות זיהום אוויר וכן אפשרות לשלב עד 72 חיישנים שונים למדידות ומעקב. בנוסף, התאורה שאותה מפיקה המערכת חוסכת כ-70% מעלויות התאורה.

 

יוסי צוברי. מנכ"ל הדס יוסי צוברי. מנכ"ל הדס

 

באמצעות הגיוס החדש מתכוונת החברה להרחיב את מצבת כח האדם שלה, שעומדת כיום על 11 עובדים. פיילוט ראשוני של החברה מתקיים בימים אלה בהרצליה ברחוב משכית ליד משרדי החברה.

 

בכוונת החברה לצאת בפיילוט נוסף בקרוב במדינה בדרום מזרח אסיה, שבו תתמקד ביישומים לחסכון בהוצאות אנרגיה, אינטרנט אלחוטי, ניטור פעילות פלילית וטרור, ניטור וזיהוי מקורות ירי, הפקת דוחו"ת חניה באמצעות המצלמות ועוד.

 

קבוצת הדס המשקיעה בחברה נוסדה על ידי יוסי צוברי ומתקדת בהשקעות ופיתוח של חברות ישראליות בשווקי העולם. מרכז פעילותה העיקרית של הדס היה בגרמניה וכיום מתמקדת החברה גם בחברות ישראליות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x