שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

חברת השתלים הדנטליים MIS מכרמיאל נמכרה לחברה אמריקאית ב-375 מיליון דולר

הרוכשת היא דנספליי אינטרנשיונל שמרכזה בארה"ב ואוסטריה. MIS מוחזקת בידי קרן TA הבינלאומית ומשפחות פרץ והירש מהצפון, שרושמות אקזיט מרשים של יותר מ-200 מיליון דולר.

גולן חזני 14:5227.06.16
חברת השתלים הדנטליים MIS מכרמיאל נמכרה לחברת השתלים הבינלאומית דנספליי אינטרנשיונל שמרכזה בארה"ב ואוסטריה. ל"כלכליסט" נודע כי העסקה היא בהיקף של כ-375 מיליון דולר.

 

MIS מוחזקת בידי קרן TA הבינלאומית (40%), ושתי משפחות ישראליות, פרץ והירש מהצפון, שרושמות אקזיט מרשים של יותר מ-200 מיליון דולר. אחוזים בודדים מוחזקים גם בידי המנהלים והעובדים.

 

TA הובילה את הליך המכירה יחד עם בנק ההשקעות וויליאם בלייר ופועלים שוקי הון. בחודש ספטמבר 2015, במסגרת הקונסולידציה בענף שתלי השיניים, דנטספליי הסכימה לרכוש את סירונה דנטל סיסטמס תמורת 5.5 מיליארד דולר במניות - עסקה שיצרה ענקית ציוד דנטלי.

 

חברת MIS מכרמיאל חברת MIS מכרמיאל צילום: שאול גולן
 

המשא ומתן לרכישתה של MIS נחשף כבר בחודש ינואר על ידי אתר בלומברג, שדיווח כי TA מעוניינת למכור את חברת השתלים הישראלית לדנטספליי או לסטראומן הולדינג בתמורה לכ- 400 מיליון דולר.

 

על פי מאגר המחקר IVC, החברה הישראלית מפארק התעשייה בר-לב ליד כרמיאל גייסה מיליוני דולרים בהובלת TA, נפתלי הירש ומשפחת פרץ, כאשר הגיוס האחרון שנערך לה בשנת 2011 שיקף לה שווי של 150 מיליון דולר. באותו הזמן שקלה החברה גם לצאת להנפקה, תכנית שלא יצאה אל הפועל בסופו של דבר. החברה נוסדה לפני יותר מעשרים שנה ובמרוצת הזמן החליפה את שכבת ההנהלה שלה כאשר בתפקיד המנכ"ל משמש כיום עידן קלייפלד, בעברו סמנכ"ל באלביט ראייה. MIS עוסקת מפתחת ומייצרת שתלים וציוד לניתוחים דנטליים.

 

השתתף בכתיבה: אסף גלעד

בטל שלח
    לכל התגובות
    x