$
חדשות טכנולוגיה

הפיקוח על הנשק הגיע למקלדת: אפל הטילה וטו על אמוג'י של רובה

ארגון יוניקוד שאחראי על בחירה ואישור של אמוג'יז וסמלים הסיר אייקון של רובה שהיה אמור להצטרף לרשימה אחרי שאפל הודיעה שלא תתמוך בו בפלטפורמות של החברה

נמרוד צוק 17:2819.06.16

אפל, מיקרוסופט וארגון התקינה הבינלאומי יוניקוד יוצאים למאבק נגד תרבות הנשק בארה"ב בשדה קרב לא צפוי: רשימת האמוג'יז התקניים של הארגון. בעקבות וטו של אפל, שנתמך על ידי מיקרוסופט, הסיר הארגון אייקון חדש של רובה שהיה אמור להצטרף בקרוב לרשימה.

 

ההחלטה התקבלה בחודש שעבר בפגישה הרבעונית של הארגון, בו חברות מרבית חברות הטכנולוגיה והאינטרנט הגדולות, כאשר אייקון רובה הציד כבר נכנס לתהליך האישור של גרסה 9.0 של יוניקוד שאמורה לצאת בסוף החודש. נציגי אפל הודיעו לשאר חברי הקונסורציום שנכחו בפגישה כי יסרבו לתמוך באייקון הרובה בפלטפורמות של החברה, וההחלטה על שילובו הוסרה לעת עתה מסדר היום, על פי דיווח של אתר באזפיד.

 

האמוג'י של קרב החמש שבו נראה שופט משתמש באקדח האמוג'י של קרב החמש שבו נראה שופט משתמש באקדח צילום מסך: buzzfeed

 

בנוסף הוחלט בפגישה לבטל אייקון נוסף שעשוי להיתפס כמעודד שימוש בנשק - אמוג'י שמייצג את "קרב החמש" האולימפי ובו אחת הדמויות היא של שופט ספורט היורה באקדח. שני האייקונים הם חלק מאותה סדרה של אמוג'יז הקשורים בספורט (ירי ברובה ציד הוא ספורט אולימפי) אותה מוסיף הארגון לתקן לרגל המשחקים האולימפיים בריו שיתקיימו בהמשך השנה. בסדרה אפשר למצוא בין היתר אמוג'יז של כפפות אגרוף, מדליות, סיף וענפי ספורט נוספים.

 

אפל ושאר החברות בארגון סירבו להתייחס לנושא, כאשר לטענת נשיא ארגון יוניקוד מארק דייויס ההחלטה לא שללה את אייקון הרובה לחלוטין, אלא שילבה אותו ברשימת הסמלים הכללית של יוניקוד מבלי להכניס אותו לרשימת האמוג'יז - צעד שצפוי למנוע את שילובו במקלדות אמוג'יז סטנדרטיות. דייויס והמשתתפים האחרים בדיון נמנעו ממתן הסבר רשמי להחלטה.

 

רשימת האמוג'יז הסטנדרטית כוללת מזה זמן רב אייקון של אקדח, כאשר אמוג'יז שאינם מיושמים בהתאם לתקן יוניקוד אלא בפלטפורמות עצמאיות, כגון הסטיקרים של פייסבוק מסנג'ר או האמוג'יז המסחריים של טוויטר, כוללים אייקונים מגוונים של כלי נשק ודמויות המחזיקות בנשק.

 

ההחלטה קשורה כפי הנראה לעמדה שבכירי אפל החליטו לנקוט בדיון הציבורי ההולך ומתלהט בארה"ב סביב סוגיית התפוצה של נשק חם והשימוש בו לביצוע עבירות אלימות ובראשן מעשי טבח המוניים. אמנם לא נראה כי השאלה האם יהיה או לא יהיה סמל של רובה ברשימת האמוג'יז יכולה להשפיע רבות על המדיניות הממשית בנושא, אבל יש בה ממד סימבולי והצהרתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x