$
הייטק והון סיכון

חממה טכנולוגית חדשה הוקמה בעוטף עזה

SouthUp תציע לחברות באזור שער הנגב חלל למשרדים ושירותים נלווים ומיועדת לחברות שיכולות לקבל מענק מהמדען הראשי או שכבר הגישו בקשה למענק

מאיר אורבך 15:3019.06.16

חממה טכנולוגית חדשה הוקמה במועצה האזורית שער הנגב. החממה, שנקראת SouthUp, תסייע לחברות טכנולוגיה הפועלות באזור ותספק להם תמיכה נרחבת בהדרכה, גיוס הון, גישה לשווקים וכדומה. החממה תוקם בסמוך למכללת ספיר, בשטח המועצה האזורית שער נגב.

 

בשיחה עם שחר בלקין, יו"ר החממה, הוא מספר שהחברות מקבלות חלל למשרדים ושורה של שירותים נלווים, דוגמת ראיית חשבון תמיכה בהגשה למדען ייעוץ וכדומה. החברות ישלמו שכר דירה של אלפי שקלים לעמותה ללא צורך לתת אקוויטי.

 

חללי משרדים וסיוע לחברות חללי משרדים וסיוע לחברות צילום: Orchid

 

"החממה מכוונת לחברות אשר יכולות לקבל מענק מהמדען הראשי או כבר הגישו בקשה למדען הראשי", אומר בלקין. "החברה צריכה להעביר את פעילותה לשער הנגב, לא בהכרח למשרדי החממה אלא לאזור בכלל לתקופת שהותה בחממה".

 

החממה תהיה חלק מ"העמותה לפיתוח יזמות טכנולוגית בשער הנגב" אשר תתפעל אותה. בין הגורמים הפעילים בעמותה ניתן למצוא את המועצה האזורית שער הנגב, המכללה האקדמית ספיר, הסוכנות היהודית לישראל, המרכז הישראלי-אמריקאי לחדשנות וקיימות כלכלית של UC San Diego, בית הספר התיכוני בשער הנגב, וולף ביילאס, יזם ומשקיע סדרתי ושותף ב-OurCrowd, ד"ר אנדרו ויטרבי מהמייסדים של קוואלקום, אלעד יאורי- מייסד "המדגרה" בקיבוץ רביבים, אייל פיש מנכ"ל אמדוקס שער הנגב, אהר'לה רוטשטיין מנהל בית הספר העל יסודי שער הנגב ועוד.

 

SouthUp. תמונת אילוסטרציה SouthUp. תמונת אילוסטרציה צילום: Orchid

 

החממה תפעל בשיתוף פעולה עם האקסלרטור DownTown Works שנמצא בלב סן דייגו, ומציע חלל עבודה לצד רשת ענפה של קשרים ליזמים, ושותפים בו בכירי קהילת ההון סיכון והחדשנות באזור. החברות הישראליות יוכלו להשתמש בכל שירותי האקסלרטור וחלל העבודה לפי הצורך, וייהנו מחיבור ישיר לשותפים וסיוע מהותי בפריצה לשוק האמריקני.

 

"אין ספק שהמציאות הביטחונית המורכבת של יישובי עוטף עזה דחקה לא פעם מסדר העדיפויות סוגיות חשובות אחרות, כמו ביטחון כלכלי ותעסוקתי לתושבי האזור. לסכסוך עדיין אין לנו פתרון, אבל אנחנו מאמינים שיש ביכולתנו לחזק את היישובים הללו באופן משמעותי מבחינה כלכלית ולעודד נדידה של חברות מהמרכז לפריפריה, לצד הישארות של הדור הצעיר בדרום", אומר בלקין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x