$
חדשות טכנולוגיה

רוצים לדעת כמה קלוריות יש במנה? צלמו אותה

סטארט-אפ אמריקאי פיתח מערכת בינה מלאכותית שתוכל לספק לכם הערכה מדויקת למדי של הקלוריות במזון שלכם; איך זה עובד?

רפאל קאהאן 22:5218.06.16

אחת הבעיות העיקריות שעומדות בפני חובבי האוכל היא חוסר היכולת להעריך את כמות הקלוריות במנות שאינן ארוזות מראש בסופר או במסעדות מזון מהיר. כשאנחנו אוכלים אצל חברים או במסעדה איכותית, אנחנו תוהים לעיתים קרובות בכמה קלוריות עלתה לנו הארוחה. סטארט-אפ אמריקאי מתיימר למצוא פתרון לבעיה הזו בדיוק.

 

אפליקציית AVA תדע לספק לכם הערכה מדויקת, פחות או יותר, של כמות הקלוריות, המרכיבים ואיכות התזונה על בסיס צילום המנות שאתם מתעתדים לאכול בסמארטפון ושליחת התצלום לשרתי החברה. מערכת הבינה המלאכותית של AVA בשילוב בסיס נתונים ועין צופיה של מומחי תזונה אנושיים אמורים להחזיר לכם תשובה מדויקת לגבי ההשפעה של מנת החומוס שאתם עומדים לבלוס על המשקל והבריאות שלכם.

 

קלוריות ורכיבים תזונתיים קלוריות ורכיבים תזונתיים

 

AVA אמנם לא מתיימרת לדייק במאת האחוזים, אך המייסדים שלה בטוחים מאוד ביכולות של המוצר שלהם. בנוסף, פודי'ס הרי גם כך רגילים לצלם את האוכל שלהם עבור עוקביהם ברשתות החברתיות, כך שמדובר בטרחה קטנה מאוד. לא ברור מה הטכנולוגיה שעומדת מאחורי האפליקציה, אך היא הרשימה מספיק משקיעים וביניהם אריק שמידט, מנכ"ל גוגל לשעבר שהשקיע במיזם כ-3 מיליון דולר.

 

"הרעיון מאחורי השירות הוא שאנחנו מתבססים על מסד נתונים של כ-50 אלף ארוחות שונות, על ההיסטוריה של תרבות האוכל במיקום שלכם, על מיקום גיאוגרפי וניתוח התנהגותי על מנת להעריך את האיכות של התזונה", הסביר המייסד של AVA, איאן בריידי לאתר Digital Trends. "ראינו שככל ששילבנו כמות נתונים גדולה יותר ממקורות שונים כך הצלחנו לבצע הערכות מדויקות יותר", הוסיף בריידי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x