$
מכשירים ומדריכים

קח מחשב, קח תרמיל: המציאות המדומה הולכת אתכם

חברת MSI הטייוואנית חשפה מחשב גיימרים רב עוצמה שמעוצב כתרמיל גב ומאפשר למשתמש ליהנות מסביבת מציאות מדומה בלי להיות מוגבל לכסא המחשב

הראל עילם, טיייוואן 09:3804.06.16

המחשב החדש של חברת MSI הטייוואנית יכול להשמע אולי כדבר המיותר ביותר אי פעם - המחשב המסחרי הראשון בקטגוריית מחשב גב, מחשב שנראה כמו תיק גב מעוצב להפליא. זה נראה ומרגיש רק מעט יותר נוח ממכשיר קשר צבאי, עולה סכום עתק ולא שימושי עבור 99% מהקהל. וזה עדיין אחד מהמכשירים הכי מגניבים שיצא לנו לבדוק בתערוכת קומפיוטקס בטייוואן.

 

הרעיון מאחורי מחשב הגב החדש הוא לאפשר לכם להסתובב בחופשיות וליהנות מסביבת מציאות מדומה. כיום, רק מחשבי גיימרים חזקים ואימתניים מסוגלים להתמודד עם תמיכה מלאה במשקפי מציאות מדומה מתקדמים, והם מתחברים למחשב דרך כבל עבה למדי. אי אפשר להסתובב בחופשיות, ובוודאי שלא ליהנות, בלי לוותר על משהו. MSI מציעה פתרון.

 


 

והפתרון הזה, יחד עם משקפי Vive המצויינים של HTC, עובד. חווית המשחק מושלמת. אפילו המשקל המשמעותי של המחשב – שעומד כעת על 5 קילו אבל צפוי לרדת ל-3 קילו בגרסה המסחרית שתצא לקראת סוף השנה - נשכח, גם אחרי כמה דקות משחק ארוכות. פתאום אפשר לזוז, לצעוד הצידה על מנת להתחמק מירי של היריב, להתכופף ולהסתובב במהירות, בלי לדאוג לחוטים. כעת, הדאגה המרכזית היא כמה שטח פנוי יש סביבכם, אבל עד ליצירת טכנולוגיה אלחוטית חדשה, מזעור המעבדים כך שיוכלו להכנס לתוך המשקפיים או, אפילו יצירת חדר הולוגרפי כמו ב"מסע בין כוכבים", זה יצטרך להספיק.

 

החברה עובדת כעת על שדרוג החומרה על מנת להפוך את ה-Backpack לקל וזול יותר, ואולי אפילו לשפר קלות את זמן הסוללה – נכון לרגע זה, המחשב מספק כמעט שעתיים שלמות של עבודה רצופה. אבל גם MSI מודה כי הבאקפאק לעולם לא יימכר היטב בקרב הקהל הרחב. במקום זאת, היא מקווה למכור את המכשיר למפתחים, אדריכלים, מנתחים ושאר משתמשים מקצועיים שצריכים סביבת עבודה נוחה ולא מוגבלת עבור מציאות מדומה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x