שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

עליבאבא ויאהו יפן משקיעות בטוויגל הישראלית

החברה הישראלית שהוקמה על ידי שני יוצאי גוגל פיתחה מנוע חיפוש לאתרי קניות. ההשקעה הנוכחית היא חלק מסיבוב גיוס של 14.5 מיליון דולר שהשתתפה בו גם יאהו יפן, חברת הבת המשותפת ליאהו ולחברה היפנית סופטבנק

מאיר אורבך 15:3731.05.16

ענקית הקמעונאות הסינית עליבאבא משקיעה בחברת החיפוש הישראלית טוויגל. טוויגל, שהוקמה על ידי שני יוצאי גוגל, פיתחה מנוע חיפוש לאתרי קניות. ההשקעה של עליבאבא היא חלק מסיבוב גיוס של 14.5 מיליון דולר שגייסה החברה כאשר בין יתר המשקיעים בחברה ניתן לציין את יאהו יפן, תאגדי המדיה הדרום אפריקאי נספרס וכן את קרן ההשקעות SMOV של פנחס בוכריס ויובל בהרב וסר רונלנד כוהן. מנכ"ל החברה, אמיר קוניסברג, אישר ל"כלכליסט" את ההשקעה של עליבאבא.

 

המימון החדש ישמש את החברה להמשיך לפתח את מנוע החיפוש שלה. בנוסף, הודיעה טוויגל על הצטרפותו של ד"ר אודי מנבר, בכיר ישראלי בגוגל ומזון ואחד המומחים הגדולים בתחום החיפוש, לדירקטוריון של החברה. לחברה הצטרפה גם נועה גנות, שהיתה בכירה ב-eBay בתפקיד סמנכל בחברה

 

ג'ק מא. יו"ר קבוצת עליבאבא ג'ק מא. יו"ר קבוצת עליבאבא צילום: בלומברג

 

 

"נדיר ששתי קבוצות אסטרטגיות שמנהלות את עולם האי קומרס ומתחרות אחת בשנייה נכנסות ביחד לחברה אחת. אנחנו רצינו סיבוב משולב שיהיה הכי טוב עבור החברה שלנו", אומר ל"כלכליסט" אמיר קוניגסברג. "אנחנו מאמינים שהמשקיעים החדשים שלנו ישלבו את הטכנולוגיה שלנו. ההשקעה היא פיננסית אבל רצינו אותה בזכות החיבור לקבוצות האלו".

 

אמיר קוניגסברג ועדי אבידור. מייסדי טוויגל אמיר קוניגסברג ועדי אבידור. מייסדי טוויגל

 

"אנחנו מתכוונים לשלש את צוות הפיתוח שלנו. כיום אנחנו כ-20 אנשים ונגדיל את ההנהלה ואת מספר המהנדסים", אומר אמיר קניגסברג. "אנחנו עובדים עם חברות גדולות שמטפלות במאות אלפי חיפושים בשנייה ואנחנו צריכים לפענח את החיפושים האלה במהירות שיא, לצורך כך אנחנו מתבססים על בינה מלאכותית". 

 

"קיבלנו הצעות לרכישת החברה מהרגע שהקמנו אותה וגם מהמשקיעים החדשים, אבל אנחנו רואים שיש ביקוש למוצר שלנו ואת זה אנחנו רוצים לבנות. אנחנו מתמחרים את העסקים על פי מספר החיפושים ופונים רק לחברות שיש להן מערכות סחר אלקטרוני", הוא מוסיף.

 

טוויגל הוקמה ב-2013 על ידי אמיר קוניגסברג ועדי אבידור, שניהם יוצאי גוגל. מנוע החיפוש של החברה מאפשר לאתרי קניות להציע יכולת חיפוש בשפה טבעית כך שכל גולש יכול לחפש את המוצר שהוא מבקש בשפה חופשית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x