$
הייטק והון סיכון

המדד של טייקי מזהה את הטרנדים החמים ברשתות החברתיות

הסטארט-אפ שייסד עמית אבנר השיק כלי שעוקב אחרי הנושאים הפופולריים ברשתות החברתיות ומפלח אותם בהתאם לקהלי יעד שונים

מאיר אורבך 14:0419.05.16

חברת הסטארט-אפ טייקי, שנוסדה על ידי עמית אבנר, השיקה את מדד הטרנדים של המדיה החברתית. המדד עוקב אחרי הנושאים הפופולריים ברשתות החברתיות בהתאמה לקהלי יעד שונים. החברה עוקבת אחר מיליארדי ציוצים, פוסטים, מיילים והודעות שונות ומדרגת אותם על פי כל חתך אפשרי. בקיץ הקרוב תשיק מדד שיאפשר לחברות לקבל מידע מקיף על תחומי העניין של קהלי היעד שלהם.

 

בשיחה עם "כלכליסט" מספר עמית אבנר שהם למעשה חברת גילוי טרנדים ולא חברת חיפוש. החברה מגלה לקהילה העסקית מה הקהל שלה רוצה, "עכשיו אנחנו מציעים לקהל שלנו מידע על מבוגרים חובבי טכנולוגיה, אמהות ובני נוער. טייקי עוקבת אחרי מה שמעניין את הקהלים האלה בכל רגע נתון, כאשר היום, למשל, התרסקות המטוס המצרי מעוררת עניין, משחקי הפלייאוף ב-NBA ועוד".

 

 צילום: Taykey

 

עד היום גייסה טייקי כ-32 מיליון דולר. בין משקיעיה ניתן לציין את קרן אינוביישן אנדיבורס של אריק שמידט, סופטבנק קפיטל, סקויה קפיטל, מרקר LLC טניה קפיטל וקרן MSR Capital .

 

 

"אנחנו מתכוונים להשיק את המוצר שלנו באופן מסחרי בקיץ", אומר עמית אבנר. "אפשר להגיד שאנחנו ונילסן משלימים אחד את השני כאשר נילסן מגלה בראיונות עומק מה מעניין את הקהל ואנחנו יודעים להגיד מה מעניין אותם בכל רגע נתון. כבר יש לנו מספר לקוחות שעושים פיילוטים ראשונים עם המוצר ואנחנו מקבלים מהם תגובות חיוביות מאוד. בשונה ממה שאנחנו מציגים כיום, בגרסה המסחרית כל חברה תוכל לבחור לעצמה את הפילוחים והקהלים שהיא רוצה לעקוב אחריהם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x